Експорт сільгосппродукції у серпні збільшився на 16%

07.09.2023 | 09:31

Експорт сільськогосподарської продукції у серпні 2023 року збільшився порівняно з липнем на 16% — до 4,3 млн тонн. Такі дані наводить Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

"Такі обсяги експорту в серпні 2023 року – неймовірний результат. Незважаючи на всі перешкоди (обстріли росією річкової інфраструктури Дунаю, падіння рівня води в Дунаї, заборона експорту ряду ключових позицій українського експорту в сусідні країни тощо), а також відсутність морського експорту, українські аграрії та трейдери продовжують забезпечувати світ необхідним продовольством”, — зазначили в УКАБ.

Найбільш результативним каналом залишаються річкові порти Дунаю, через які минулого місяця було відправлено 64% обсягів експорту.

У розрізі культур український агроекспорт у серпні демонстрував в основному висхідну динаміку. Зокрема, зростання показали:

- зернові культури — на 2%, до 2,3 млн тонн (у цьому обсязі пшениця становила 52%, кукурудза — 39%, ячмінь — 9%);
- олійні культури — в 2,3 разу, до 755,4 тис. тонн (ріпак — 94%, соєві боби — 4%, насіння соняшнику — 1%);
- макуха після вилучення рослинних олій — на 15%, до 367,3 тис. тонн (соняшникова — 98%, соєва — 2%).

Експорт рослинних олій лишився на рівні липня — 548,9 тис. тонн (соняшникова олія — 81%, ріпакова — 17%, соєва — 2%).

Зазначається, що основною причиною зростання експорту олійних культур у 2,3 разу є закінчення збору врожаю ріпаку в Україні та активний його експорт.

"Наступний місяць є важливим щодо визначення подальших тенденцій в українському експорті, бо 15 вересня 2023 року має припинити дію введена заборона на експорт в сусідні країни чотирьох ключових позицій. Зняття цього обмеження суттєво покращить ситуацію з українським експортом, на що сподівається весь український агросектор”, — прогнозують в УКАБ.

Експорт сільгосппродукції збільшився на 16% у серпні

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости