Транзит української агропродукції через територію Польщі може зірватися

30.08.2023 | 08:48

Через недостатню кількість резервуарів для зерна транзитне перевезення українського врожаю через польську територію знаходиться під загрозою, оскільки президент США Джо Байден не виконав обіцянку щодо побудови зерносховищ вздовж кордону України і Польщі. Про це заявила польський урядовець, державний секретар з питань розвитку співпраці з Україною Ядвіга Емілевич.

За словами Ядвіги Емілевич, Польща в останні місяці допомогла Україні збільшити транзит зерна, а також «була готова і відкрита для більшого транспортування» аграрної продукції через свою територію, однак за умови, що імпорт здійснюватимуть транзитом для подальшого постачання продовольства на міжнародні ринки.

Урядовиця підкреслила, в ході її зустрічі у Вашингтоні з офіційними особами США розкрили занадто мало деталей щодо обіцянки Байдена побудувати зерносховища на українсько-польському кордоні.

"Після дуже плідного періоду збору врожаю потужностей польських зерносховищ і систем зберігання однозначно недостатньо, щоб прийняти українське зерно, соняшник та інші товари. Байден дав цю обіцянку публічно… Але коли ми почали запитувати про це, ніхто в адміністрації США не був готовий відповісти на запитання», – сказала Ядвіга Емілевич.

Джерело


Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости