«Кернел» веде переговори про відтермінування погашень до червня 2024 року

22.08.2023 | 08:41

Агрохолдинг «Кернел» навесні 2023 року ініціював продовження терміну дії відмов від зобов'язань ще на рік – до 30 червня 2024 року.

Про це йдеться в повідомленні компанії на Варшавській фондовій біржі.

«Наразі процес узгодження такого продовження з більшістю кредиторів ще триває. Проте Група підписала за всіма кредитними лініями або тимчасові мораторії (standstills); або продовження; або нові відмови й згоди (consents) в очікуванні остаточної угоди з тими кредиторами, з якими продовження ще не завершено», – зазначив «Кернел».

Агрохолдинг наголосив, що відсотки надалі нараховуватиме і виплачуватиме відповідно до умов кредитних угод.

«Кернел» нагадав, що раніше такі відмови від зобов'язань (Waiver Letters) для підтримання стабільності та збереження бізнесу й активів терміном до 3 червня 2023 року було підписано щодо, зокрема, кредитів Natixis PXF, ING PXF, ЄБРР і ЄІБ. У їхніх рамках агрохолдинг домігся відтермінування будь-якого погашення основної суми боргу, відмови від зазначених потенційних або фактичних дефолтів або подій дефолту, що виникають унаслідок війни в Україні, але виплачував відсотки.

Зазначається, що група вже узгодила з тими кредиторами, які ще не підписали нові відмови й згоди, основні умови продовження термінів до 30 червня 2024 року, які підлягають остаточному документуванню та затвердженню відповідними кредитними комітетами кожного кредитора. Їхніми принциповими умовами, окрім продовження терміну дії до 30 червня 2024 року, є встановлення кошика капітальних витрат, достатнього для підтримання поточного масштабу діяльності, і початок процесу підтримки акціонерів у формі нового вливання капіталу в розмірі щонайменше $60 млн.

У повідомленні уточнено, що станом на 31 липня «Кернел» мав $1,445 млрд  відсоткового боргу (основна сума банківських кредитів і єврооблігацій, за винятком нарахованих відсотків і лізингових зобов'язань), $1,48 млрд грошових коштів та їхніх еквівалентів і $327 млн товарних запасів (включно з 1,282 млн тонн зернових, 103 тис. тонн олійних культур, 147 тис. тонн соняшникової олії та 111 000 тонн соняшникового шроту).

Група розглядає можливість інвестицій у рухомий склад, перевалку зерна на річці Дунай і річковий флот для забезпечення щомісячного обсягу експорту в розмірі приблизно 300 000 тонн із передбачуваними капітальними витратами в розмірі приблизно $50 млн. Група не має доступу до кредитних лімітів у банках, покладаючись на накопичені грошові кошти, проте продовжує переговори з різними фінансовими інститутами щодо надання кредитних ліній на поповнення обігового капіталу або капітальних вкладень. Невизначеність із відшкодуванням ПДВ у майбутньому та можливий ризик девальвації гривні збільшують ризик суттєвих валютних втрат, додає «Кернел».

Джерело

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости