Латвія(LDz) розглядає можливість уже восени 2023 року розпочати перевезення українського зерна

17.08.2023 | 08:13

Національна державна залізнична компанія Латвії (LDz) розглядає можливість уже восени 2023 року розпочати перевезення українського зерна. Про це заявив голова правління LDz Ріналдс Плявнієкс, повідомляє Delfi.

"До літа цього року я ставився до цього питання абсолютно скептично і вважав, що в індустріальних масштабах це неможливо”, — заявив Плявнієкс, пояснивши, що в таких перевезеннях потрібно проводити дві перевалки.

Проте, за його словами, технологічні можливості логістики та перевалки настільки розвинулися, що процес перевалки може бути набагато оперативнішим.

"На сьогодні з’явилася можливість для перевезення українського зерна”, — сказав Плявнієкс.

Голова правління LDz вважає, що через Латвію за рік можна буде перевезти приблизно 0,5-1 млн тонн українського зерна. Плявнієкс також зауважив, що LDz може бути залучена до транспортування зерна з України вже цієї осені.

У сусідніх з Україною країнах Євросоюзу, включно з Польщею, ширина колії становить 1435 мм, тоді як в Україні та країнах Балтії використовується широка колія 1520 мм. Через це під час транспортування українського зерна залізницею до балтійських портів змінювати колію або перевантажувати контейнер з одного поїзда до іншого потрібно двічі.

Наприкінці липня литовська влада направила до Єврокомісії лист із пропозицією використовувати порти на Балтійському морі як альтернативний шлях експорту зерна з України. На початку серпня міністр з питань сільського господарства Латвії Дідзіс Шміц допустив можливість експорту українського зерна через латвійські порти.

Джерело

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости