Дві країни відмовилися прийняти турецьке судно з краденим українським зерном

17.08.2023 | 08:07

Суховантаж Sword Lion (прапор — Туреччина) із вантажем краденого українського зерна намагається знайти порт розвантаження після того, як його не прийняли вже в двох країнах. Про це повідомила журналістка «Миротворця» Катерина Яресько.

Згідно з даними розслідування проєкту SeaKrime, судно Sword Lion прийняло привезене з портів окупованого Криму зерно від судна-порушника Akubens під час рейдової перевалки у порту Кавказ.

Крадене зерно мали відправити до Ізраїля, але у Хайфі після шести днів очікування судно так і не прийняли. Потім Sword Lion вирушив до Кіпру, але у порту Фамагуста так само відмовили судну.

Наразі суховантаж планує втретє спробувати розвантажити крадене українське зерно. Судно вказало новий порт призначення — порт Іскендерун у Туреччині.

"Зараз на турецькому судні находиться зерно українського походження, вивезене з порушенням державного кордону України, без дотримання необхідних митних процедур. Воно є, по суті, контрабандним. Можливо, зерно пов’язано зі злочинами росії на окупованих територіях України (примусове вилучення агропродукції та ін.), але це потребує подальшого дослідження”, — зазначають у SeaKrime.

Суховантаж Sword Lion керується турецькими компаніями Gitas Gemi ve Denizcilik AS та Sealife Denizcilik LTD STI з офісами у Стамбулі.

Джерело

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости