У 2023 році румунський порт Констанца відвантажив 8,1 млн т українського зерна

17.08.2023 | 07:51

Україна відправила 8,1 млн т зерна через румунський чорноморський порт Констанца за перші сім місяців 2023 року. Про це повідомляє Reuters.

Темпи сповільнилися в липні, коли рф почала атакувати інфраструктуру та порти. Річка Дунай є останнім водним маршрутом України для експорту зерна після того, як доступ до її власних чорноморських портів перекрили росіяни, оскільки рф розірвала зернову угоду.

Відтоді рф неодноразово атакувала дунайські порти. Дані управління порту Констанца показали, що 8,1 млн т українського зерна залишили порт за перші сім місяців у порівнянні з 7,5 млн т на кінець червня.

Українське зерно конкурує за місце в Констанці, яка традиційно обслуговує експорт зерна Румунії та її сусідів, які не мають виходу до моря, включаючи Угорщину та Сербію. Загалом за перші сім місяців цього року порт перевантажив 18,9 млн т зерна.

Під час свого піку перед війною в Україні Констанца перевантажувала 25 млн т на рік, але деякі портові оператори заявили, що рекорд буде перевищений, оскільки багато хто інвестував у збільшення своїх потужностей.

На дунайські порти України припадала приблизно чверть експорту зерна до того, як рф вийшла із зернової угоди. Зерно відправлялося на баржах до румунського чорноморського порту Констанца для подальшого експорту.

Джерело

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости