Європейська комісія хоче пом’якшити законодавство про ГМО

12.07.2023 | 11:05

Європейська комісія запропонувала переглянути свої правила щодо ГМО, щоб послабити деякі обмеження для рослин, створених завдяки новітній технології редагування генів. Про це повідомляє Reuters.

Виконавчий орган ЄС заявив, що цей крок дасть фермерам більш стійкі культури та зменшить використання хімічних пестицидів, а також запропонує споживачам їжу з вищою поживною цінністю.

Комісія розпочала перегляд у 2021 році після висновку, що законодавство про ГМО від 2001 року не відповідає меті. Верховний суд ЄС у 2018 році постановив, що методи редагування геному повинні регулюватися правилами ГМО.

Тепер Єврокомісія запропонувала розділити рослини з новою геномною технікою на дві категорії. Ті, які також можуть виникнути природним шляхом або шляхом звичайного розведення, будуть звільнені від законодавства та вимог щодо маркування ГМО. Усі інші рослини розглядатимуться як ГМО, вимагаючи оцінки ризику та дозволу.

Рослини потраплять до першої категорії, якщо в них не більше 20 генетичних модифікацій. Для другої категорії рослин застосовуватиметься швидший процес затвердження, якщо, наприклад, вони більш толерантні до зміни клімату або потребують менше води чи добрив.

Джерело

Другие новости раздела

Последние новости