Україна від війни втратила більше 13% елеваторних потужностей

07.07.2023 | 08:17

Об’єм одночасного зберігання продукції на українських елеваторах з 57 млн т у травні 2022 року зменшився до 44 млн т. Про це повідомляє Elevatorist.com.

За словами експертів, ситуація вже почала змінюватись. Деякі елеватори, що постраждали від обстрілів, вже відновили свою роботу. При цьому аналітики додають, що інші потужності зазнали настільки значних пошкоджень, що стали недієздатними.

За підрахунками експертів, на червень нинішнього року, в Україні в експлуатації знаходиться 49,26 млн т зерна. Пошкоджено, або тимчасово втрачено майже 8 млн т потужностей для зберігання.

Величезних втрат зазнали відразу декілька областей, серед них виділяють Сумську, Миколаївську, Херсонську, Запорізьку, Харківську, Дніпропетровську, Луганську та Донецьку.

Загальні потужності працюючих елеваторів на території прифронтових регіонів становить 11,7 млн т. При цьому, пошкоджено або тимчасово втрачено 8 млн т.

Розподіл втрат елеваторних потужностей виглядає так:

- Миколаївська область – 1832,5 тис. т,
- Запорізька область – 1828,7 тис. т,
- Херсонська область – 1686,5 тис. т.

Аналітики наголошують, що у постраждалих областях ситуація потребує особливої уваги, а також заходів, які дозволять відновити роботу елеваторів.

Джерело

Другие новости раздела

Последние новости