«Укрзалізниця» у квітні збільшила середньодобове навантаження зерна на 76%

04.05.2023 | 08:41

«Укрзалізниця» у квітні 2023 року наростила середньодобове навантаження вантажів порівняно з аналогічним місяцем минулого року на 20,6% — до 360,5 тис. тонн. Про це повідомила прес-служба «Укрзалізниці».

Водночас, показник навантаження квітня 2023 року до березня знизився на 6%.

"Незважаючи на ситуаційне зниження обсягів перевезень у порівнянні з березнем 2023 року, очікуємо позитивний показник росту вантажних перевезень до минулого року. Зі свого боку робимо все, щоб повністю відновити експортні залізничні перевезення до країн Європи та компенсувати обсяги, що були втрачені через блокування та невизначеність щодо експортних та транзитних вантажів, що прямують через ЄС”, — наголосив голова правління «Укрзалізниці» Євген Лященко.

Так, у квітні 2023 року зросло середньодобове навантаження стратегічно важливих вантажів: кам’яного вугілля — на 22%, до 68,3 тис. тонн, нафти і нафтопродуктів — на 27%, до 8,6 тис. тонн, чорних металів — на 25%, до 19 тис. тонн, будівельних вантажів — більш ніж удвічі, до 32,2 тис. тонн.

Середньодобове навантаження зернових вантажів у квітні 2023 року зросло на 76% порівняно з аналогічним місяцем минулого року, проте знизилось на 17% до березня поточного року з вищевказаних причин.

"Перевезення сільськогосподарських вантажів наразі бачимо пріоритетом у вантажній роботі, адже вже почався новий сезон посівної. Працюємо над поновленням експортних та транзитних перевезень і забезпечуємо безперебійну роботу на внутрішній мережі”, — наголосив член правління «Укрзалізниці» Вячеслав Єрьомін.

В середині квітня «Укрзалізниця» на вимогу іноземних перевізників запровадила конвенційні обмеження на перевезення сільськогосподарських вантажів у напрямку Польщі до врегулювання ситуації.

Згодом було відновлено перевезення української сільськогосподарської продукції на експорт залізничним транспортом для транзиту через територію Польщі, припинені з 15 квітня. Відповідні відвантаження дозволено для наземного транзиту та для транзиту до морських портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце та Шецин.

Наразі йде постійна робота над відновленням транзиту й експорту залізничним транспортом територією інших європейських країн.

Джерело

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости