Туреччина підтримала рф в занятті обмежень на експорт добрив та зерна

13.04.2023 | 07:34

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу підтримав російський ультиматум щодо розблокування експорту зерна і добрив із росії. Відповідну заяву він зробив за результатами зустрічі з російським міністром Сергієм Лавровим.

За словами Чавушоглу, в реалізації зернової угоди «є проблеми», повʼязані з «перешкодами на шляху експорту російського зерна і добрив».

«Туреччина і росія єдині в думці про необхідність їх усунення. Генсек НАТО теж вживає заходів у цьому напрямку. Для продовження угоди важливо вирішити всі ці проблеми», – сказав він.

Лавров приїхав до Туреччини на запрошення Чавушоглу.

Досягнута в липні зернова угода передбачає експорт українського зерна з портів Одеської області з гарантією, що росіяни по цих кораблях не битимуть. Водночас рф усіляко чинить перешкоди на шляху українського зерна до країн, які його потребують. Угоду вже один раз продовжували на 120 днів, а другий раз росія сказала, що вона діятиме лише 60. Раніше Україна розраховувала продовжити угоду на рік і включити в неї миколаївські порти, але росія робила все, щоб зірвати українські плани.

Зернову угоду рф використовує для шантажу, щоб зняти з себе санкції.

Джерело

Другие новости раздела

Последние новости