Зернотрейдер Viterra слідом за Cargill покине російський ринок

30.03.2023 | 09:32

Два найбільші західні постачальники російського зерна, Cargill Inc. та Viterra, припинять закупівлі на експорт з рф. Про це пише Bloomberg.

За словами джерел, знайомих із ситуацією, компанія Viterra, яку підтримує Glencore, планує піти з російського експортного ринку і незабаром оголосить про своє рішення. Cargill з липня припинить експорт зерна, отриманого компанією у росії, але продовжить закуповувати російські вантажі в інших фірм.

У першій половині сезону Viterra та Cargill увійшли до шістки найбільших експортерів російської пшениці. Російське зерно не під санкціями, але торгівля може бути утруднена обмеженнями для російських банків та державних компаній.

Цього сезону Viterra, Cargill та LDC увійшли до десятки найбільших вантажовідправників.

За словами одного з джерел, Viterra планує піти до кінця цього сільськогосподарського сезону. Поки що компанія все ще відвантажує зерно і з'ясовує, що робити зі своїми активами. Viterra має 50% Таманського зернового терміналу на Чорному морі.

Cargill зі свого боку послалася на зростаючі проблеми, пов'язані з експортом зерна.

«Оскільки проблеми, пов'язані з експортом зерна, продовжують наростати, Cargill припинить постачання російського зерна на експорт у липні 2023 року після завершення сезону 2022-2023 років», – сказав представник.

Загалом від початку роботи «зернового коридору», з 1 серпня 2022 року по 26 березня 2023 року, Україна експортувала 25,9 млн т продукції АПК.

Джерело

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости