«Укрзалізниця» заборонила перевезення зерна у піввагонах з неналежним кріпленням укриття

23.03.2023 | 10:08

«Укрзалізниця» заборонила транспортування зерна у піввагонах з кріпленням захисного укриття, що не відповідає правилам СМГС.

Згідно з рішенням ЦЦМ-14/49 від 21 березня, забороняється застосовувати в регіональних філіях «Укрзалізниці» технічну документацію (НТУ, ескізи), яка передбачає кріплення захисного укриття зовні вагона, оскільки «не забезпечується безпека руху, схоронність зернових вантажів та допускаються випадки їх псування під час залізничних перевезень». Також забороняється погодження та реєстрація подібної технічної документації.

У тексті рішення нагадується, що на підставі звернень вантажовідправників з 1 січня 2023 року дозволено перевезення зернових у піввагонах. Упродовж січня-лютого збіжжям навантажено понад 5,3 тис. піввагонів.

"Для перевезення таких вантажів відправниками використовуються вагонні вкладиші розстібного типу, захисні укриття поверхні вантажу (з ув’язувальними металевими кільцями, ув’язками та ін.), призначені для уникнення потрапляння вологи, яка значно впливає на якість та собівартість вантажу у подальшому. При цьому має місце невиконання вантажовідправниками вимог глав 1, 14 Додатку 3 до СМГС «Технические условия размещения и крепления грузов» в частині невідповідного закріплення захисного укриття поверхні вантажу ув’язками одноразового використання не за верхні (зовнішні) ув’язочні пристрої, що розташовані зовні верхнього обв’язувального бруса кузова піввагона, що призводить до загрози безпеці руху, схоронності та псування вантажів”, — уточнюється у документі.

При цьому повідомляється про випадки, коли укривний матеріал відривається та потрапляє на ходову частину рухомого складу.

Загалом у 2023 році під час транспортування зернових вантажів у піввагонах проведено усунення комерційних несправностей у 637 піввагонах.

"Затримки таких вагонів на шляху прямування призводять до додаткових експлуатаційних витрат, пов’язаних з відчепленням та усуненням комерційних несправностей; збільшення терміну доставки вантажу в умовах дефіциту тягового та рухомого складу; невиконанням графіка руху та затримкою поїздів”, — наголосили в «Укрзалізниці».

Тож «Укрзалізниця» вирішила заборонити транспортування зерна у піввагонах з «неналежним кріпленням укриття».

На початку лютого була анонсована заборона перевезення зерна у піввагонах приватного парку. Проте вже наступного дня рішення скасували.

Окрім того, з 1 березня «Укрзалізниця» планувала продавати всі відправки у піввагонах компанії через «Прозорро». Також 2 березня висловлювалася думка щодо обмеження перевезень зерна піввагонами. А минулого тижня анонсувалося введення заборони на транспортування зернових у піввагонах.

Джерело

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости