Зерновий коридор: МІУ та АМПУ опрацьовують критерії розподілу квот між портовими операторами

15.03.2023 | 08:22

Міністерство інфраструктури та ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) розробляють нову процедуру розподілу квот між портовими операторами, які задіяні в роботі Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів у Чорному морі.

Як повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства, критерії розподілу квот між портовими операторами за новим порядком в рамках реалізації «зернової ініціативи» обговорювалися на черговому засіданні Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві у понеділок, 13 березня.

"Учасники наради зосередились на обговоренні принципів визначення розміру квот терміналів — кількості суднозаходів, які обслуговуватиме кожен оператор. Дискусія розгорнулась навколо базового принципу розподілу квот на кількість суднозаходів між портами та терміналами”, — ідеться в повідомленні.

Зокрема, частина учасників наполягали на рівномірному розподілі кількості суднозаходів між портами.

При цьому зазначається, що кожен порт має різну кількість терміналів та операторів, пропускну спроможність та їх специфіку.

"Мінінфраструктури та АМПУ, за участі Мінагрополітики, напрацьовується пілотний варіант, який дозволить розподіляти судна між терміналами, незалежно від порту, але в залежності від потужності та виду діяльності. Сподіваємося, в найкоротший час допрацювати цей алгоритм із усіма учасниками процесу й очікуємо, що нова процедура покаже себе ефективно. Після напрацювання відповідних пропозицій повернемося до їх обговорення”, — повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

Джерело

Другие новости раздела

Последние новости