На вимогу НАБУ і САП з Литви екстрадували колишнього очільника «Зернової корпорації України»

14.03.2023 | 08:10

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України добилися екстрадиції в Україну колишнього голови правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», який підозрюється у завданні понад $60 млн збитків підприємству. 13 березня його екстрадували з Литви в Україну.

У 2014 році посадовці державної зернової корпорації, серед яких і голова правління, спільно з представником міжнародного зернотрейдера організували укладення та виконання зовнішньоекономічних контрактів щодо продажу зернової продукції ПАТ «ДПЗКУ» за заниженими цінами підконтрольним підприємствам, йдеться в повідомленні.

Як наслідок, зерно було відправлене до Саудівської Аравії на умовах післяплати, але гроші за нього компанія так і не отримала. Ексголову правління підозрюють у зловживанні владою та отриманні неправомірної вигоди.

САП додає, що підозрюваний був у розшуку з 2017 року і безуспішно намагався отримати притулок у Литві.

Імені екстрадованого правоохоронці не розголошують. За даними медіа, йдеться про ексголову правління ДПЗКУ Петра Вовчука, про розшук якого НАБУ повідомляло в 2018 році.

Крім того, зараз у суді перебувають обвинувачення щодо радника голови правління ДПЗКУ та представника міжнародного зернотрейдера.

Ще два фігуранти справи пішли на угоду зі слідством та сплатили завдані ними збитки у сумі $60 000, йдеться в повідомленні. Ще один підозрюваний перебуває в розшуку.

Джерело

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости