«Кернел» купив річковий термінал на Дунаї і закрив операцію з продажу 134 000 га

07.03.2023 | 09:52

«Кернел», один із найбільших агрохолдингів України, у лютому 2023 року придбав річковий термінал «Дунай Пром Агро» в українському порту Рені на Дунаї.

По це йдеться в піврічному звіті компанії, передає «Інтерфакс-Україна».

«Термінал має плоскі склади з одночасною ємністю зберігання 12 000 тонн, і придбання є частиною стратегії компанії щодо забезпечення резервних варіантів на випадок, якщо чорноморські порти стануть недоступними внаслідок припинення «зернової угоди» у березні 2023 року», – зазначили в агрохолдингу.

У звіті також йдеться про те, що «Кернел» має намір продовжувати інвестувати у свої операції в порту Рені для розширення перевалочних потужностей, і такі інвестиції будуть залучені «Ініціативою USAID зі стійкості сільського господарства», яка погодилася закупити й поставити обладнання, необхідне для такого розширення.

Крім того, «Кернел» повідомив, що 3 березня 2023 року закрив операцію з продажу низки сільгосппідприємств із земельним банком 134 000 га, а також відповідної сільськогосподарської інфраструктури, техніки та обігового капіталу компаніям, пов'язаним із найбільшим акціонером «Кернела» і головою ради директорів Андрієм Веревським, як це було оголошено у квітні 2022 року. Цьому передувало отримання в лютому остаточного погодження кредиторів на завершення угоди.

Згідно з інформацією в держреєстрі, бенефіціаром «Дунай Пром Агро» виступав Олег Власенко. Виручка компанії 2020 року становила 1,86 млн грн, активи на кінець року – 4,73 млн грн.

Рада директорів «Кернел» у квітні 2022 року вирішила відмовитися від частини своїх рослинницьких господарств зі 134 тис. га земельного банку, продавши активи компаніям Веревського за $210 млн. Компанія оголосила це прагненням знизити бізнес-ризики й поліпшити середньострокову ліквідність в умовах воєнного вторгнення рф в Україну.

Джерело

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости