Під санкції США потрапила компанія, яка краде зерно з окупованого Запоріжжя

03.03.2023 | 09:42

До санкційного списку США потрапило ДП «Государственный зерновий оператор» (ГЗО) та його керівник Нікіта Бусел, що причетні до крадіжок та вивезення зерна з окупованої частини Запорізької області. 

ДП «ГЗО» було створене у травні 2022 року на окупованій території Запорізької області, а вже у грудні його зареєстрували в єдиному державному реєстрі юридичних осіб Росії. Компанія зареєстрована в Мелітополі, а її власники у російському держреєстрі приховані.

«Государственний зерновий оператор» мав скуповувати, зберігати і відвантажувати для вивезення в Росію або порти окупованого Криму зерно, яке виростили на території Запорізької області. Водночас аграрії мали співпрацювати з цим «підприємством», а закупівельні ціни окупантів були нижчими від ринкових.

Окупанти заявляють, що в Запорізькій області минулого року зібрали 3,5 млн тонн зерна. Наразі зерно там скуповують у 14 філіях ДП «ГЗО».

За даними видання, гендиректор «ГЗО» — пітерський бізнесмен Нікіта Бусел, який володіє готелями у Санкт-Петербурзі та Підмосков’ї, а також мережею кондитерських. Раніше Бусел заснував компанію «Імпульс», яка до того називалася «Мегаполис» і отримувала багатомільярдні підряди на будівництво доріг.

У серпні 2022 року СБУ оголосила про підозру очільнику російської окупаційної адміністрації на захопленій частині Запорізької області Євгену Балицькому, самопроголошеному «виконувачу обов’язків мера» Бердянська Олександру Сауленку та «директору» Бердянського морського порту Володимиру Стельмаченку, які допомогли РФ викрасти понад 650 тис. тонн українського зерна вартістю понад $200 млн з тимчасово окупованої Херсонщини і Запоріжжя.

Джерело

Другие новости раздела

Последние новости