Зоною ризикованого землеробства у найближчі роки можуть стати дві третини території України

22.07.2021 | 08:52

(mind) Подальші зміни температурного режиму можуть призвести до того, що дві третини території України стануть зоною ризикованого землеробства. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, відкриваючи публічне обговорення на тему «Дружнє до довкілля виробництво» в межах Національного діалогу з продовольчих систем, передає «Укрінформ».

Лещенко зазначив, що сільське господарство дуже вразливе до кліматичних змін, і вже сьогодні в Україні кліматичні зони землеробства зсуваються на північ «на сотні кілометрів».

«Ми бачимо, що температурний режим зріс більш як на один градус за Цельсієм за десять років. І це дуже серйозно впливає на зону землеробства. Якщо говорити об'єктивно, з такою динамікою, як сьогодні, ми можемо дійти до ситуації, коли дві третини території України стануть зоною ризикованого землеробства», – сказав Лещенко.

На переконання урядовця, глобальна зміна клімату несе дуже великі загрози для сільського господарства – насамперед, зниження продуктивності виробництва, втрати стійкості екосистем, погіршення якості життя людей.

«Ми вважаємо, що нам потрібно переходити до більш ощадливих засобів обробітку ґрунту з точки зору технологій. Збільшити частку органічної продукції. Дуже суттєвою є реалізація політики зрошення і меліорації, стратегія якої була закладена урядом ще у 2019 році», – наголосив міністр.

На його переконання, дуже важливим є питання «про покарання і контроль за незаконне розорювання природоохоронних територій, відновлення лісосмуг», а також група питань стосовно «консервації земель з метою заліснення, залужнення і ревіталізації».

Другие новости раздела

Последние новости