Імпорт сиру буде рости, але темпи зростання сповільняться

18.11.2020 | 09:22

Українські сировари намагаються утримувати свої ринкові позиції, але навіть найбільшим операторам робити це стає все складніше.  – ІНФАГРО

Можна припустити, що нинішню кризу переживуть далеко не всі виробники цього чудового продукту.  З ринку піде черговий десяток дрібних і навіть середніх операторів.  Ринок чекає черговий масовий перерозподіл.  І як мінімум третину цього ринку однозначно заберуть постачальники європейського сиру.

Зараз же, щоб встояти в конкуренції, сироварам доводиться працювати на межі збитковості.  Погіршує їх положення постійне зростання вартості сировини і жорстка політика торгових мереж, які не бажають змінювати умови і збільшувати ціни.  Хоча і самі виробники розуміють, що зараз підняття цін багато користі не принесе.

Експорт сичужного сиру в минулому місяці в порівнянні з попереднім зріс майже в два рази, до 600 т. Збільшилися також зовнішні поставки сирних продуктів: на 41%, до 2,9 тис. т.

Але навіть весь експорт сиру разом з сирним продуктом, на жаль, менше імпорту європейських сирів.  У жовтні в країну завезли 3,26 тис. т сичужних сирів, що на 63% більше імпорту в аналогічний місяць минулого року, не кажучи вже про показники попередніх років.

Імпорт сиру буде і далі зростати, але темпи цього зростання сповільняться в тому числі і через девальвацію гривні.  Та й в цілому до смаку європейських сирів багато українців ще не звикли, для поточного рівня попиту ринок ними вже перенасичений.  Найбільшим постачальником сиру залишається Польща.  Істотну частку в імпорті займають також сири, що поставляються з Німеччини, Нідерландів, Франції та Італії.

Другие новости раздела

Последние новости