Google презентувала свого робота-тестувальника врожаю

16.10.2020 | 12:14

(mind) Alphabet, материнська компанія Google, представила прототипи роботів, які можуть перевіряти окремі рослини на полі, щоб допомогти фермерам підвищити врожайність.

Як повідомляє ВВС, робот, схожий на марсохід, їздить між грядками, збирає й аналізує інформацію, як ростуть і розвиваються агрокультури. Він напханий камерами й датчиками, тому зчитує висоту рослин, площу листя, кількість і розмір плодів, бачить кожну ягоду полуниці й кожен стручок квасолі. Робот сконструйований таким чином, що може рухатись по рослинах, не турбуючи їх.

У своєму повідомленні в блозі керівник проєкту Alphabet X, частиною якого є Project Mineral, Елліотт Грант сказав: «Ми сподіваємося, що більш досконалі інструменти дозволять сільськогосподарській галузі змінити методи вирощування харчових продуктів».

Команда заявляє, що її головна мета – задовольнити зростаючу потребу світу в харчових продуктах і забезпечити стійкість їх вирощування. Але сучасні інструменти не дають фермерам потрібної інформації.

Хоча у фермерів може бути інформація про склад ґрунту або погоду, робот був розроблений, щоб бачити, як рослини «насправді ростуть і реагують на навколишнє середовище», говориться в повідомленні компанії.

«За останні кілька років робот колесив по суничних полях у Каліфорнії та соєвим полям в Іллінойсі, збираючи високоякісні зображення кожної рослини, підраховуючи й класифікуючи кожну ягоду і кожну квасолину», – йдеться в повідомленні.

Зібрана роботом інформація аналізується за допомогою машинного навчання і фермеру видають результат – якій рослині не вистачає води, а якій – мінеральних добрив.


Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости