В 2020 році експорт молочних продуктів із України до Китаю скоротився на 32%

09.06.2020 | 11:02

За даними Державної митної служби України, за перші 4 місяці 2020 року експорт української аграрної продукції до Китаю зріс на 40% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року з $582,17 млн до $815 млн. В той же час слід зауважити, якщо експорт сировинних товарів зростав, то обсяги експорту окремих товарів з доданою вартістю навпаки скоротилися. Пр це повідомляє MilkUA.info з посиланням на прес-службу Державної установи «Офіс з просування експорту України».

«Загальний експорт до Китаю за цей період збільшився на 95%, з $916 млн до $1,7 млрд, в більшій мірі за рахунок експорту залізної руди. Отже, навіть в обмеженні карантинними заходами місяці, можна було спостерігати збільшення експорту аграрної продукції», — йдеться в повідомленні.

За словами експертів, занепокоєння викликає структура експорту української продукції: якщо експорт сировинних товарів зростав, то обсяги експорту окремих товарів з доданою вартістю, які і до пандемії Covid19, не займали значну частку, навпаки скоротилися. Так, експорт готових кондитерських виробів з цукру та шоколаду впав на 65%, експорт молока та молочних виробів скоротився на 32%.

«Все це свідчить про необхідність підтримки вітчизняних виробників продуктів з доданою вартістю, через запровадження секторальних програм з інтернаціоналізації, які покриватимуть навчання українських експортерів, дослідження зовнішніх ринків, фокусний консалтинг щодо виходу на зовнішні ринки, допомогу у пошуках нових партнерів онлайн, а також покриття витрат на участь в торгових місіях та міжнародних виставках, як тільки вони стануть доступними», — наголошують фахівці.

Другие новости раздела

Последние новости