Bayer домовилася з позивачами у справі про гербіцид Roundup

26.05.2020 | 09:22

Bayer AG досягла усних домовленостей, щоб вирішити більшу частину з близько 125 000 судових позовів у США у справі про гербіцид Roundup, який містить гліфосат, передає mind.

Як вдалось дізнатись агентству Bloomberg, домовленості охоплюють приблизно 50 000 – 85 000 позовів і обійдуться компанії приблизно у $10 млрд. Виплати будуть варіюватись від кількох тисяч до кількох мільйонів кожен. Угода, ще не підписана.

Подолання скандалу навколо Roundup стало головним пріоритетом для генерального директора Вернера Бауманна, за правління якого Bayer в 2018 році поглинув компанію Monsanto, яка виробляє гербіцид широкого спектра дії на основі гліфосату. Наразі гліфосат є найбільш популярним гербіцидом у США.

Сплеск судових позовів, пов’язаних з Roundup, а також трьома великими судовими поразками у США, призвели до падіння цін акцій компанії та зменшення капіталізації на десятки мільярдів доларів. 

Відомо, що відповідно з умовою домовленостей, Roundup буде і надалі продаватися у США для використання без будь-яких попереджень про безпеку, а адвокати позивачів погодяться припинити приймати нові справи або представляти нових клієнтів.

Нагадаємо: Федеральний уряд Німеччини оголосив про часткову заборону на використання гліфосату з кінця 2023 року у тому числі при обробці залізничних колій. Вважається, що цей гербіцид, який вбиває бур'яни, у людей провокує розвиток різних форм раку.

Влітку минулого року ще більш рішучий крок зробила Австрія, заборонивши будь-яке використання гліфосату, а у Франції таке рішення прийняли 20 муніципалітетів. Обмеження вводяться також в Чехії, Італії та Нідерландах.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости