Імпорт в Україну молочної продукції продовжує зростати, експорт скорочується

22.04.2020 | 13:57

На українському молочному ринку ситуація досить складна.  І складною вона буде ще довго. – ІНФАГРО

Цього року великі проблеми будуть вже не тільки у переробників, як це було досі, а й у виробників сировини.  До недавнього часу прибутковість виробництва молока в країні була досить високою.  А ось у другому кварталі деяким аграріям-молочникам можливо навіть доведеться попрацювати без прибутку.  Ціни на сире молоко знижуються, а собівартість його виробництва зростає (подорожчали корми).  Після тривалого періоду відмінних заробітків змиритися з цим важко.

Зараз на українському молочному ринку відбувається наступне:

– Зростає пропозиція сировини за рахунок молока, виробленого в господарствах населення.  При цьому закупівельні ціни знизилися, але поки не настільки, щоб масово виробляти продукцію для експорту.

– Після суттєвої активізації продажів в березні, помітно знизився внутрішній попит майже на всі молокопродукти.  Слід зазначити, що падіння попиту було б більш істотним, якби в Україну не повернулися з Європи сотні тисяч трудових мігрантів, збільшивши кількість потенційних споживачів.

– закриття каналів збуту HoReCa і ринків підірвало бізнес ряду операторів, що мали налагоджені канали реалізації для цих категорій споживачів.

– Внаслідок рецесії світових ринків, обвалилися ціни зовнішнього попиту на експортоорієнтовані товари.  Зовнішні продажі зараз беззбиткові в основному лише при поставках в пострадянські країни, і то вже не по всіх товарах.

– Незважаючи на березневу девальвацію гривні, імпорт молокопродуктів продовжує збільшуватися.  У першому кварталі поточного року ввезення більшості товарних позицій у багато разів вище показників 2019 року.

Другие новости раздела

Последние новости