У грантоїдів і соросят істерика - мрія про мега-спеуляції землею в Україні вмерла

03.04.2020 | 11:46

(По матеріалам mind) Після того як Україна почала скочуватися в економічну прірву (завдяки уряду грантоїдів), підстьобувана падінням промвиробництва, скороченням розвитку в АПК і зниженням зростання ВВП, допомога МВФ стала критично важливою для української влади, яка стрімко втрачає свої позиції. «Було завдання ухвалити хоч щось з відповідною назвою», – каже один із членів аграрного комітету ВР, який побажав зберегти анонімність. На зустрічі з представниками фракцій, що відбулася наприкінці минулого тижня, «активісти» від АПК фактично продиктували їм прийнятний для себе варіант земельної реформи.

Це викликало дуже гостру (близьку до істерики) реакцію представників грантових організацій, які виступали за надліберальний варіант (читай - безмежні спекуляції). Деякі з них перетнули межу коректності, що їм навряд чи забуде аграрне співтовариство. «Коли економістам аграрії починають розповідати, як повинен працювати ринок землі, – це те саме, якби лабораторна миша розповідала біологу, як влаштований лабіринт, по якому вона біжить», – написав Олег Нів'євський, представник Київської школи економіки.

«Озвучене рішення фракції «Слуг» про проведення земельної реформи «міні», я б навіть сказав «нано», є марною імітацією реформи. Реформа в такому вигляді не вигідна власникам землі, не вигідна більшості аграріїв, не вигідна іншим громадянам України», – написав експерт Данило Пасько.

Відчай адептів першого варіанту земреформи можна зрозуміти: випускникам Гарвардської бізнес-школи напевно не особливо приємно програвати невеликій кількості українських фермерів. Проте результат на табло: Україна законсервувала фактичний статус-кво в земельній галузі.

Що в підсумку передбачає земельна «реформа» в Україні?

Відкриття ринку землі відкладуть до 1 липня 2021 року.

На першому етапі доступ до ринку отримають тільки фізичні особи. Одна людина зможе купити не більше 100 га. З 2024 року купувати землю дозволять юридичним особам. Одна компанія зможе придбати до 10 000 га землі. Також діє заборона на продаж державних земель.

Розрахунок за земельні наділи в ході їх купівлі/продажу передбачається виключно безготівковий з перевіркою походження коштів. Забороняється купувати землю в 50-кілометровій зоні від кордону; зафіксована мінімальна ціна на земельну ділянку. Банки не зможуть купувати землю, зможуть тільки брати в заставу. Частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій. Питання надання права іноземцям купувати землю має бути вирішене на всеукраїнському референдумі (тобто ніколи).

Другие новости раздела

Последние новости