У Зеленського хочуть обкласти податком оренду паїв

10.03.2020 | 12:44

Мінімальне податкове навантаження, що мало б бути на гектар з урахуванням усіх податків, становить приблизно 1,5 тис. грн, які втрачає переважно місцевий бюджет, частково – державний. Про це в інтерв'ю AgroPolit.com повідомив народний депутат «Слуга народу», голова підкомітету з питань місцевих податків і зборів комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики М. Заблоцький. 

«У нас третина землі – у тіньовому обробітку, а з тих двох третин, що обробляються, часто сплачують не всі податки. Оскільки це податки, які майже в повному обсязі йдуть до місцевого бюджету, це створює нам проблеми на селі. Ми порахували, що зараз, з ринковими поточними цінами, ціна оренди в Україні в середньому перевищила 4 тис. грн за гектар і вже доходить до 5 тис. грн. Якщо дивитися на податок від фізичних осіб із цієї суми, то громада мала б отримувати тільки податку на доходи з фізичних осіб десь 700-800 тис. грн, але оскільки ці кошти часто виплачують у тінь, громада і державний бюджет надходження втрачають», — зазначив Мар’ян Заблоцький.

Також він додав, що часто, зокрема в сільському господарстві, не платять податки на заробітну плату.

Ми нарахували, що це також щонайменше 700 грн на 1 га, це і ПДФО, і ЄСВ. І якщо вже зовсім у тіні працює підприємство, часто не сплачується і земельний податок. Адже якщо договори не оформлені і стосовно людей поширюються пільги зі сплати земельного податку, то не платиться і цей. Таким чином, мінімальне податкове навантаження, що мало б бути на гектар з урахуванням усіх податків, становить приблизно 1,5 тис. грн, які втрачає переважно місцевий бюджет, частково – державний», — додав нардеп.

Він переконаний, що це створює певні нерівності. Одні аграрії, які хочуть конкурувати з іншими, схильні не платити податки, щоб заплатити більшу оренду.

Ми хочемо це змінити. Ми хочемо захистити тих аграріїв, які платять «білими». Внести таке поняття, як «поставлений дохід». Тобто кожен гектар приносить певну суму прибутку і сума податку з гектара не може бути меншою, ніж визначена законом. Ми не хочемо вводити нові податки як такі, ми хочемо зробити так, щоб аграрії платили мінімальні чинні. І також це буде стимулом для того, щоб аграрії будували ферми і, можливо, запроваджували додаткове виробництво», — підсумував Мар’ян Заблоцький.

Другие новости раздела

Последние новости