Свинина дорожчає в усьому світі через спалах АЧС

21.10.2019 | 17:22

(mind) Ціни на свинину і бекон в усьому світі зросли через вірус африканської чуми свиней (АЧС), який лютує в Китаї, відзначають аналітики. За їхніми прогнозами, вартість м'яса буде залишатися високою протягом наступних трьох місяців.

Через спалах АЧС у Китаї вже загинули мільйони свійських тварин. Минулого року ціни на свинину в Європі вже виросли на 31%, а самі поросята подорожчали на 56%. Тепер же експерти передрікають ще більш різкий стрибок цін.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, в останні роки споживачі стали їсти більше свинини. Це пояснюється проблемами виробників курятини і яловичини через спалахи пташиного грипу і коров'ячого сказу, які пройшли по світу раніше.

«Неважливо, де ви знаходитесь в даний момент, ціни на свинину ростуть всюди. Китай – це ринок, на якому потрібно зосередитися. По-перше, тому що він великий, а по-друге, тому що це дійсно перше місце, де почалася африканська чума свиней», – сказав аналітик Rabobank Джастін Шеррард. За його словами, ціни на свинину залишатимуться високими протягом мінімум трьох місяців, аж до 25 січня – в цей день настане Новий рік за місячним календарем. Свято вважається піком споживання свинини в Китаї, В'єтнамі та інших країнах, де його відзначають.

А до тих пір у ритейлерів не буде іншого виходу, крім підвищення цін на свою продукці. Через додаткові витрати, повʼязані зі спалахом чуми, вважає Шеррард.

Глава дослідницького відділу Euromonitor International Тім Фулдс зазначив, що вірус істотно вплинув на виробництво свинини в країнах Південно-Східної Азії.

Згідно з даними американського міністерства сільського господарства, до кінця наступного року поголів'я свиней в Китаї скоротиться до 275 млн, що на 40% менше, ніж на початку 2018 року, тобто перед спалахом АЧС. Зважаючи на це, світове виробництво свинини скоротиться на 10%. Скорочення внутрішніх поставок м'яса в Китаї підвищить попит на іноземну свинину, що призведе до рекордних цін та імпорту.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости