В Євросоюзі зростає попит на українську цибулю

05.07.2019 | 13:17

(UFEB) Ціни на українську цибулю на цьому тижні знов почали зростати. Фахівці кажуть, що сьогодні існує кілька причин для зростання ціни, головна – це стабільно зростаючий попит в країнах ЄС.

Врожай ранньої цибулі в країнах ЄС сьогодні страждає через аномальну спеку, перехідні запаси цибулі 2018 року в європейських сховищах мізерні. Україна – найближчий постачальник ранньої цибулі для цього регіону, тому не дивно, що європейські трейдери звернулись одразу до наших фермерів.

Станом на 4 липня 2019 року в господарствах півдня України рання цибуля експортної якості тільки на цьому тижні подорожчала в межах 15-20%, сьогодні українські фермери її пропонують по 6,0-6,5 грн/кг (0.20-0.22 EUR/кг). Найбільші обсяги української цибулі скуповують Польща, Чехія, Румунія ат Молдова.

На внутрішньому ринку цибуля продається не так активно, як на експорт, втім в Україні ціни теж зростають. Крім зовнішнього попиту, подорожчання обумовлено сезонним фактором: збирання розсадної цибулі закінчується, а перша рання посівна цибуля з’явиться на ринку не раніше ніж за тиждень», – розповідають виробники Херсонсьої області.

За даними «Інфо-Шувар», на ринку «Нежданий», який є найбільшим гуртовим ринком півдня країни, цибуля сьогодні коштує від 6,5-7,5 грн/кг (0.22- 0.25 EUR/кг). На ОРСП «Шувар», найбільшому ринку Західного регіону і найближчому гуртовому ринку до країн ЄС, цибуля пропонується по 7,5 -9 грн/кг (0.25-0.31EUR/кг). На ринку Польщі рання цибуля коштує 0,40-0,45 EUR/кг.

Рік тому цибуля в Україні коштувала мінімум в 1,5 рази дешевше.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости