У Мінагрополітики відбулися засідання з аграрних питань з експертами ЄС

17.05.2019 | 10:59

15-16 травня у Мінагрополітики було проведено низку важливих євроінтеграційних заходів, спрямованих на поглиблення співпраці між Україною та ЄС, розвитку двосторонньої торгівлі, доступу на ринок ЄС української аграрної продукції.

Так, відбулося 14-те засідання Діалогу з аграрних питань Україна – ЄС, яке двічі на рік проходить в рамках Меморандуму між Мінагрополітики та Генеральним директоратом Європейської Комісії «Сільське господарство та розвиток сільської місцевості».

Наступним заходом стало 4-те засідання кластеру 5 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС «Сільське господарство та розвиток сільських територій, транскордонне та регіональне співробітництво, р. Дунай, рибальство та морська політика».

Так, головними темами Діалогу стали – огляд нового Закону України щодо органічного виробництва, з акцентом на положення, які стосуються контролю та нагляду операторів, а також органів сертифікації; огляд системи моніторингу та контролю в межах ЄС; співпраця та обмін інформацією між Україною та ЄС щодо контролю та моніторингу органічного сектору та торгівлі органічними продуктами (OFIS, TRACES), обмін досвідом у сфері контролю та використання земель і охорони родючості ґрунтів, вплив галузі тваринництва на зміну клімату.

На засіданні Кластеру було обговорено прогрес у здійсненні стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій до 2020 року в Україні; питання імплементації Угоди про асоціацію в галузі сільського господарства і стан справ щодо наближення законодавства; здійснення Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року та використання Фонду державного регіонального розвитку; програми територіального співробітництва та прикордонного співробітництва Східного партнерства; спільну політику у галузі рибальства та морську політику; співпрацю з розвитку блакитної економіки в Чорному морі.

Прес-служба Мінагрополітики

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости