Вчора біржи закрилися в зеленій зоні на позитивному настрої інвесторів

05.10.2018 | 12:59

Вчора основні світові майданчики agri-commodities продовжили своє зростання, тільки соя символічно подешевшала на технічних операціях.

Після оголошення в минулу неділю про досягнення домовленості щодо нової торгівельної угоди на Північно-американському континенті, ринки перебувають в оптимістичному настрої. Замість невдалої NAFTA, тепер буде підписана нова угода під назвою USMCA (US-Mexico-Canada Agreement), як і обіцяв Трамп. Тепер ринки очікують нових угод між США та Євросоюзом, Китаєм, Індією та Японією.

Спекулянти та аналітики на біржах зразу оцінили швидкість проведення переговорів та їх результативність. Нова угода дуже позитивно вплине на ринки кукурудзи та свинини. Для сої теж непогано, а от для пшениці нова угода ні холодно, ні жарко.

Також спостерігається надходження нових «довгих» грошей на ринки agri-commodities. Макро-фонди бачать великі перспективи на ринках ф’ючерсів кукурудзи та сої, вважаючи їх достатньо дешевими порівняно з минулими роками. Що стосується фондових ринків, то вони на максимумі і великі фонди фіксують там прибутки, скуповуючи agri-commodities.

Ціни на білий цукор та цукор-сирець зростають з моменту, коли березневий-19 ф’ючерс на цукор-сирець став найближчим контрактом. Цукрові ринки також позитивно сприймають нову угоду USMCA і також отримують нові довгі кошти із великих фондів на тлі падіння цін на цукор до десятирічного мінімуму.

Крім того, підтримку цінам на цукор дав прогноз виробництва в Індії на наступний 2019/20 сезон, який обіцяє зниження виробництва на 15%-20% порівняно з поточним сезоном. В поточній ситуації в Індії спостерігається дефіцит вологи і запасів води в деяких ключових регіонах і штатах. Так, на водоймищах запаси води в два рази менше ніж рік тому. Причина – цьогорічний сезон мусонів був на 20%-30% меншим, ніж рік тому.


Перейти до повного тексту

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости