Минулий тиждень на основних аграрних біржах світу впевнено закінчився в зеленій зоні

30.07.2018 | 13:23

Минулий тиждень показав зростання цін на усі фьючерси на основних аграрних біржах, хіба що цукор продовжив своє повільне піке вже котрий тиждень поспіль. Ринки вже врахували усі політичні та кліматичні фактори, тому головним драйвером зростання цін на зернові та олійні була діяльність біржових спекулянтів. Вони активно оптимізували свої портфелі, тобто прикупляли нові контракти. До того ж на сировинні ринки прийшли нові гроші, які фонди почали виводити з акцій та облігацій третіх країн. Це мабуть вже друга хвиля нового інвестування в сировину з моменту введення нової, більш жорсткої монетарної політики ФРС США.

Показник тиждень-до-тижня зріс по усіх основних зернових та соєвих позиціях. Так, найбільше подорожчала озима пшениця в Канзасі (HRW) – на $11,74, найменше додав в ціні соєвий шрот - $2,23. Протягом тижня активно дорожчала соя - на $8,9 та озима пшениця HRW і SRW – на $7,99 і $6,15 відповідно. Найменше на тижні дорожчала кукурудза – усього на $1,87 з понеділка до п’ятниці.

Світовий цукровий ринок навпаки отримав негативну динаміку на чергових прогнозах перевиробництва цукру в світі. Статистика та аналітики справедливо очікують другий поспіль сезон, коли Індія буде мати зайві 5 млн тонн цукру, який знову негативно вплине на світові ринки. І це тільки Індія, вже не кажучи про інші країни, наприклад Таїланд і Євросоюз, прогноз по якому скоро буде переглянуто в бік збільшення. Імовірне зменшення виробництва цукру в Бразилії не зможе компенсувати збільшення виробництва в інших країнах. По Україні теж прогнозується виробництво цукру в сезоні 18/19 на рівні минулого року, погода дозволяє.

Середні біржові ціни на білий цукор та цукор сирець за тиждень зменшилися на $1,72 та $0,35 на тонні. З початку липня ціни впали на $15,26 на білий цукор (Лондон) і на $8,69 на цукор-сирець (Нью-Йорк).

Контракти на кукурудзу на Чикаго в останній день минулого тижня подорожчали на операціях спекулятивних фондів. Біржові спекулянти на минулому тижні, зокрема і в п’ятницю, наростили свої короткі позиції. International Grains Council зменшив свій прогноз світових запасів кукурудзи на 4 млн тонн до 249 млн тонн. Китай продав на аукціоні кукурудзу 2014 та 2015 року народження в обсязі 969 тисяч тонн.

Контракти на сою та шрот на Чикаго подорожчали. Біржові фонди протягом минулого тижня збільшували кількість контрактів по коротких позиціях. International Grains Council прогнозує, що світові запаси сої в кінці поточного сезону зростуть на 3 млн тонн до 44 млн тонн.

Ф’ючерси на пшеницю на Чикаго, в Канзасі та Міннеаполісу скорегували свої ціни. Трейдери стрімко збільшили контракти по довгих позиціях. International Grains Council скоротив свій прогноз залишків пшениці на 9 млн тонн до 247 млн тонн.


Перейти до повного тексту⇒

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости