Експерти IFC прогнозують зростання світових цін на пшеницю та сою

16.06.2016 | 12:10

Поточні прогнози по вартості пшениці, ячменю та сої кардинально відрізняються від зроблених ще два місяці тому.

Світові ціни на пшеницю 2016-2017 маркетингового року (МР, липень 2016 року - червень 2017 року) зростуть на 8%, ячмінь – на 10%, сою - на 18%, незважаючи на значні запаси продовольства в світі, озвучив прогнози Міжнародної фінансової корпорації (IFC) президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Тарас Висоцький в ході конференції агровиробників.

"Вже сьогодні ми бачимо останні прогнози по пшениці - плюс 8% у наступному році зростання ціни, ячмінь - плюс 10%, кукурудза поки стабільна, соя - плюс 18%", - сказав Висоцький.

Коментуючи очікування експертів IFC, президент УКАБ сказав, що поточні прогнози кардинально відрізняються від зроблених ще два місяці тому.

"Два місяці тому були сильні аргументи, що цього (зростання ціни – УНІАН) не відбудеться. Зараз відбуваються зміни незважаючи на те, що світові запаси (продовольства – УНІАН) досить високі", - сказав Висоцький, зазначивши, що зараз всі країни світу в сукупності мають запаси їжі на рік вперед, тоді як ще п'ять років тому запаси могли бути сформовані тільки на період близько місяця.

За матеріалами УНІАН

Дивіться також:Україна і світ - ціни на зернові та олійні: огляд тижня, 10.06.2016


Похожие новости

Последние новости