ААА - Світовий ринок пшениці за минулий тиждень

26.08.2023

• Ф'ючерси на пшеницю завершили тиждень падінням. Ф’ючерси на озиму пшеницю (SRW) CBOT у вересні 2023 року впали на 7,35 дол./т. Ф'ючерси на кукурудзу CBOT втратили $3,44. Ф'ючерси на соєві боби CBOT продовжили зростання і подорожчали за тиждень на $6,71.

• У звіті про прогрес врожаю USDA зазначено, що збір озимої пшениці в США завершено на 96%, що на 4 пункти більше, ніж минулого тижня. Міністерство сільського господарства США оцінює частку зібраної ярої пшениці в США в 39%, що на 15 пунктів більше, ніж тижнем раніше, і на 7 пунктів нижче середнього показника за п’ять років.

• За тиждень, що закінчився 17 серпня 2023 року, чисті експортні продажі пшениці зі США становили 406 000 метричних тонн (MT) для поставки в 2023/24, що на 13% більше, ніж тижнем раніше. З початку 2023/24 року експортні продажі склали 7,2 мільйона метричних тонн (MMT).

• На півдні США умови посухи продовжували погіршуватися, але тропічний шторм Хіларі перекинув опади на північний захід до узбережжя Тихого океану, покращивши сухі умови в Орегоні та Айдахо, що може сприяти посіву озимої пшениці.

• У понеділок міністерство сільського господарства В’єтнаму вилучило розторопшу повзучу (Cirsium arvense) зі свого карантинного списку.

• Перші результати якості врожаю м’якої пшениці у Франції 2023 року показали рівень білка вище середнього. Французьке міністерство сільського господарства цього тижня показало, що 93% зібраної пшениці містить білок вище 11% порівняно з п’ятирічним середнім показником у 87%.

• 22 серпня порт Ізмаїла на річці Дунай втратив 15% експортних потужностей, а 13,0 тис. тонн зерна було знищено. Віце-прем’єр-міністр України заявив, що атака російських безпілотників була частиною систематичної спроби кацапів запобігти експорту зерна із України.

• Baltic Dry Index (BDI), який оцінює середню вартість доставки сировини, такої як зерно, вугілля та залізна руда, мав найгірший тиждень за останні два місяці, знизившись на 12,7% протягом тижня, закінчившись на позначці в 1080. Власники суден очікують кращих економічних перспектив, оскільки ринки, здається, зупиняються, і сподіваються, що врожай зерна в Північній Америці підтримає їх.

Консалтингова Агенція ААА

Последние новости