Огляд світового ринку зерна: Олійні культури

23.08.2023

ЛОНДОН, АНГЛІЯ – Світові ціни на олійні культури зросли в липні після місяців падіння, причому соняшник, зокрема, подорожчав через невизначеність щодо поставок з Чорного моря та обсягів нового врожаю напередодні збирання.

Поліпшення умов посівів у першій половині серпня в Сполучених Штатах спричинило нове зниження, хоча ще невідомо, який вплив на врожай сої матиме хвиля спеки на Середньому Заході США наприкінці серпня. 21 серпня ф’ючерси на сою на Чиказькій торговій біржі (СВОТ) піднялися до найвищого рівня з липня, оскільки в багатьох ключових виробничих районах країни було видано попередження про надмірну спеку.

Міжнародна рада по зерну (IGC) у своєму звіті про ринок зерна від 17 серпня заявила, що протягом попереднього місяця «середні міжнародні ціни на соєві боби, виміряні субіндексом IGC GOI, в основному знизилися на 5% через зниження в Сполучених Штатах та Аргентині.

«Ф'ючерси на соєві боби в Чикаго впали на 11% через поліпшення погодних умов на Середньому Заході», - повідомив IGC. «Часом це переважувало підтримку, викликану скороченням доступності та ознаками зростання міжнародного попиту на постачання нового врожаю, про що свідчить велика кількість продажів до Китаю та інших країн.

«Технічна активність також мала вплив, тоді як тенденції цін на соєві продукти були неоднозначними, зі стабільністю соєвої олії, що контрастувала зі спадом соєвого шроту. Хоча базові рівні були твердішими, спотові експортні котирування на терміналах Мексиканської затоки США були на 8% нижчими до 538 доларів США fob».

Номінальні котирування сої Up River в Аргентині загалом відстежували зміни вартості в США, впавши на 7% у порівнянні з попереднім місяцем, зазначив IGC. Однак ціни в Бразилії (Паранагуа) впали на відносно незначний 1% до 518 доларів США за fob, оскільки експортні премії помітно зросли на тлі стабільного місцевого та міжнародного попиту, а також коливань валют.

Стосовно ріпаку Рада повідомила, що «незважаючи на занепокоєння щодо перспектив урожаю в Канаді на 2023-24 рр., ф’ючерси на канолу ICE впали на 6% (у порівнянні з попереднім місяцем) через фіксацію прибутку, при цьому падіння цін на соєві боби мали ведмежий вплив, відповідно ціни ФОБ (Ванкувер) ) також впали.

В Австралії котирування ріпаку на fob (Kwinana) знизилися на 31 долар до 545 доларів, повідомляє IGC.

У своєму Індексі цін на продовольство, опублікованому 8 серпня, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) заявила, що світові ціни на рослинну олію зросли на 12,1% у липні порівняно з червнем, що стало першим підвищенням після семи місяців послідовних падінь.

«Це помітне зростання в липні було зумовлене вищими світовими котируваннями соняшникової, пальмової, соєвої та ріпакової олії», — заявили у FAO. «Міжнародні ціни на соняшникову олію відновилися більш ніж на 15% у порівнянні з попереднім місяцем, насамперед через відновлення невизначеності навколо експортних поставок із Чорноморського регіону після рішення росії припинити реалізацію Чорноморської зернової ініціативи». Світові ціни на пальмову олію також помітно зросли, відображаючи перспективи повільного зростання виробництва в провідних країнах-виробниках».

Що стосується соєвої та ріпакової олії, міжнародні ціни зросли через триваючі занепокоєння щодо перспектив виробництва сої в США та ріпаку в Канаді відповідно, повідомляє ФАО.

«Зростання світових котирувань сирої нафти також сприяло зростанню цін на рослинну олію», — заявили у ФАО.

Служба економічних досліджень Міністерства сільського господарства США (ERS) у своєму прогнозі щодо олійних культур від 15 серпня повідомила, що «світове виробництво ріпаку на 2023-2024 маркетинговий рік (МР) прогнозується на рівні 86,1 мільйона тонн, що на 1,35 мільйона тонн нижче попереднього прогнозу через нижчий прогноз. порівняно з очікуваним обсягом виробництва в Канаді та Уругваї. Це скорочення частково компенсується збільшенням виробництва ріпаку в Білорусі та Україні».

Прогноз світового виробництва насіння соняшнику на 2023-24 МР підвищено на 1,1 мільйона тонн до 55,8 мільйона тонн.

«Зростання виробництва в Україні та рф з лишком компенсувало нижчі врожаї соняшнику в Європейському Союзі (ЄС), Казахстані, Туреччині та Китаї», — йдеться в повідомленні ERS.

Chris Lyddon is World Grain’s European correspondent

Консалтингова Агенція ААА

Последние новости