Світовий ринок пшениці за минулий тиждень

30.07.2022

• Усі ф'ючерси на пшеницю завершили тиждень підвищенням. Ф'ючерси на озиму пшеницю (SRW) CBOT подорожчали на 17,92 дол./т. Ф'ючерси на кукурудзу CBOT зросли на 20,47 дол./т. Ф’ючерси на сою CBOT подорожчали на 70,40 дол./т (з п’ятниці до п’ятниці). Подорожчання біржових зернових товарів розпочалося відзразу як московські агресори вдарили ракетами по порту Одеса менш ніж через добу після підписання так званої "зернової угоди".

• До 24 липня посіви твердої червоної ярої пшениці та твердої пшениці (дурум) в США, оцінені як «добре» або «відмінно» на позначці 68%, що на 3 пункти нижче порівняно з минулим тижнем. Оцінка ярої пшениці «задовільно» становить 24%, що на 1 пункт вище, ніж минулого тижня, а оцінка ярої пшениці з оцінкою «погано» або «дуже погано» становить 8%, що на 2 пункти більше, ніж минулого тижня. колосіння ярої пшениці в США становить 86% від усіх посівів, що на 18 пунктів вище, ніж тижнем раніше, але відстає від середнього показника за 5 років, який становить 96%. Щорічний тур по якості пшениці в США, який цього тижня досліджував поля твердої червоної ярої пшениці (HRS), оцінив урожайність у 3,3 т/га, що є найвищим показником з 2015 року та значно перевищує середній показник за 5 років у 2,6 т/га.

• Міністерство сільського господарства США повідомило про 77% зібраного врожаю озимої пшениці станом на 24 липня, порівняно з 70% минулого тижня та трохи відстаючи від середнього показника за 5 років (80%).

• За тиждень, що закінчився 21 липня, чисті експортні продажі пшениці із США з поставкою в 2022/23 році становили 412 000 метричних тонн (МТ) відповідно до ринкових очікувань від 250 000 до 625 000 МТ. З початку 2022/23 року експортні продажі склали 7,9 мільйона метричних тонн (MMT).

• Минулого тижня у більшості регіонів США, де вирощують пшеницю, були спекотні та сухі умови.

• Reuters повідомило, що президент України відвідав український порт у п’ятницю та заявив, що країна готова розпочати експорт зерна. Минулого тижня Україна та Росія за угодою, укладеною за посередництва Організації Об’єднаних Націй (ООН), погодилися дозволити поставки українського зерна з Чорного моря. Очікувалося, що поставки розпочнуться минулого тижня, але жодне з 16 суден, що можуть перевезти 580 000 тонн зерна, ще не відпливло. На додаток до угоди ООН Reuters повідомило, що суднам важко набирати екіпаж для плавання. Страхові внески також додають до загальної вартості транспортування української пшениці з Чорного моря. Раніше повідомлялося, що страховики попередили про не покриття страхових випадків в/із портів України без супроводу зернових конвоїв військовими кораблями НАТО та без чіткої стратегії боротьби з мінами.

• MARS, служба моніторингу посівів Європейського Союзу (ЄС), у понеділок знизила прогнози врожайності зернових в ЄС. MARS скорегував свій прогноз для середнього по ЄС врожаю м’якої пшениці до 5,74 т/га, що на 4,9% нижче минулорічного рівня, повідомляє Reuters. MARS знизив прогнози врожайності через жарку та суху погоду на всьому континенті, але особливо у значних частинах Іспанії, південної Франції, центральної та північної Італії, центральної Німеччини, північної Румунії, східної Угорщини, а також західної та південної України. Також цього тижня французька консалтингова компанія Agritel знизила прогноз виробництва м’якої пшениці у Франції, найбільшому виробнику пшениці в ЄС. Agritel прогнозує виробництво у Франції на рівні 33,4 млн. тонн, що на 5,6% менше, ніж у минулому році.

• За словами міністра сільського господарства Єрбола Карашукеєва, Казахстан оцінює свій урожай пшениці в 13-13,5 млн тонн цього сезону, що на 15% більше, ніж у минулому році. Міністр додав, що внутрішнє споживання прогнозується на рівні 6,0 млн. тонн, залишаючи решту пшениці на експорт.

• Очікується, що експорт пшениці з Аргентини впаде у 2022/23. World-Grain, посилаючись на Міністерство сільського господарства США, прогнозує експорт Аргентини на рівні 12,35 млн. тонн пшениці, включаючи пшеничне борошно, що на 4,0 млн. тонн менше, ніж експортовано в 2021/22 р. Також очікується, що в цьому сезоні виробництво знизиться з 22,1 млн. тонн у 2021/22 рр. до 18,5 млн. тонн. Причиною падіння обсягів врожаю FAS назвала меншу посівну площу через суху погоду.

• Baltic Dry Index (BDI), оцінка середньої вартості транспортування сировини, такої як зерно, вугілля та залізна руда, знизився на 12% за тиждень до 1895, найнижчого рівня за п’ять місяців. Фрахт знизився, іншими словами.

Консалтингова агенція ААА

Последние новости