Світовий ринок пшениці за минулий тиждень

25.07.2022

• Усі ф'ючерси на пшеницю на головних біржових майданчиках завершили тиждень падінням. Ф’ючерси CBOT на м’яку червону озиму пшеницю на СВОТ (SRW) впали на $6,53/МТ. Ф'ючерси на кукурудзу CBOT впали на $15,74. Ф'ючерси на сою CBOT впали на $11,57 (п'ятниця-до-п'ятниці).

• Щотижневі звіти USDA були позитивними як щодо темпів збору врожаю в США, так про стану посівів пшениці. Покупці також прагнуть скористатися тенденцією зниження цін на пшеницю. Багато фермерів у США мають багато сховищ на фермах і не бажають продавати пшеницю найближчим часом. Спекотна погода перед збиранням інших просапних культур і посівом озимої пшениці створює для багатьох фермерів «вичікувальний підхід».

• До 17 липня посіви американської ярої пшениці з оцінкою «добре» становила 23%, що на 2 пункти менше, ніж минулого тижня, а яра пшениця з оцінкою «погано» або «дуже погано» становила 6%, що на 1 пункт більше, ніж минулого тижня. Колосіння ярої пшениці становить 68%, що на 24 пункти більше, ніж тижнем раніше, але нижче середнього показника за 5 років, який становить 90%.

• Міністерство сільського господарства США повідомило про 70% зібраного врожаю озимої пшениці в США станом на 17 липня, порівняно з 63% минулого тижня та відповідно до середнього показника за 5 років у 71%.

• За тиждень, що закінчився 14 липня, чисті експортні продажі пшениці із США з поставкою в 2022/23 році становили 511 100 метричних тонн (МТ), що відповідає ринковим очікуванням від 300 000 до 850 000 МТ. Експортні продажі з початку 2022/23 року склали 7,5 млн тонн. Міністерство сільського господарства США очікує, що в 2022/2023 роках експорт пшениці із США становитиме 21,77 млн ​​тонн.

• Цього тижня в регіонах США, де вирощують пшеницю, спостерігалися високі температури та сухі умови. У західних штатах очікують, що спека по всьому регіону пришвидшить дозрівання врожаю.

• Асоціація пекарів Нігерії (MBAN) і Асоціація хлібопекарів преміум-класу Нігерії (PBAN), членами яких є 700 000 осіб, цього тижня призупинили виробництво хліба на знак протесту проти підвищення цін на інгредієнти, включно з борошном. Збільшення витрат на виробництво хлібу підштовхують інфляцію до найвищої точки за останні п'ять років. Президент PBAN сказав, що ціни на борошно зросли на 7,4% з червня. Хлібовиробники звернулися до уряду з проханням скасувати 15% збір на імпортну пшеницю.

• The Western Producer, канадське фермерське видання, цього тижня повідомило, що останні прогнози попиту та пропозиції USDA щодо канадської пшениці є занадто високими. У статті аналітик MarketsFarm зазначив, що прогноз USDA про виробництво 34,0 млн тонн на 1 млн тонн вище червневого прогнозу та на 57% вище, ніж минулого року. Аналітики відзначили, що умови вирощування сильно відрізняються в Західній Канаді, і що цьогорічний урожай є останнім, коли-небудь висадженим у східних преріях. Аналітики оцінюють видобуток ближче до 30,0 млн. тонн і відзначають, що поточні високі температури в регіоні можуть ще більше скоротити врожай.

• У п'ятницю українські та російські представники підписали угоду про відновлення експорту чорноморського зерна з України. Угода була узгоджена ООН і Туреччиною, яка підписала паралельні угоди з Україною та Росією. За словами представників ООН, угода повинна "повністю запрацювати через кілька тижнів". Однак страховики заявили, що покриватимуть страховкою зерновози в напрямку портів України лише за умови супроводу балкерів міжнародним військовим флотом та впровадження чіткої стратегії боротьби з морськими мінами, повідомляє Reuters.

• Baltic Dry Index (BDI), оцінка середньої вартості транспортування сировини, такої як зерно, вугілля та залізна руда, дещо знизився за тиждень до 2146.

Консалтингова агенція ААА

Последние новости