Світовий ринок пшениці за минулий тиждень

13.06.2022

• Усі ф'ючерси на пшеницю завершили тиждень зростанням. Ф'ючерси CBOT на озиму пшеницю (SRW) подорожчали на $6,98/МТ (п'ятниця-до-п'ятниці). Ф'ючерси на кукурудзу CBOT подорожчали на $18,21/МТ. Ф'ючерси на сою CBOT подорожчали на $17,54/МТ.

• В останньому звіті USDA про прогрес посіву в США, опублікованому 6 червня, 30% врожаю озимої пшениці оцінено як хороший або відмінний, що на 1 бал більше, ніж минулого тижня. Пшениця з оцінкою від поганого до дуже поганого становить 40%, що не змінилося з минулого тижня. Озима пшениця дала колос на 79% засіяних площ, що на 5 пунктів нижче середнього за 5 років у 85%. Збір урожаю озимої пшениці становить 5% для всіх 18 штатів, представлених у звіті.

•USDA повідомила, що станом на 5 червня в США було засіяно 82% ярої пшениці в порівнянні з середнім показником за п'ять років у 99% від запланованих площ.

•USDA опублікувала свою останню доповідь про оцінку попиту та пропозиції у світі сільського господарства (WASDE). Опитані зернотрейдери заявили, що несподіваних змін у щомісячному звіті не було. Світові поставки пшениці знизилися на 1,4 млн тонн до 773,43 млн тонн. Кінцеві запаси також були знижені. Світове споживання було скорочено на 1,5 млн. тонн до 785,9 млн. тонн, а світова торгівля дещо знизилася. Прогноз вробництва пшениці в США зріс порівняно з травнем, тоді як внутрішнє споживання та експорт залишилися незмінними з минулого місяця.

•За тиждень, що закінчився 2 червня, чисті експортні продажі пшениці із США з поставкою в 2022/23 роках становили 451 000 тонн при найвищому очікуванні ринку від 250 000 до 500 000 тонн. З початку 2022/2023 років експортні продажі склали 4,5 мільйона метричних тонн. USDA очікує, що в 2022/23 рр. експорт пшениці США складе 21,09 млн. тонн.

• Карта посухи минулого тижня в США включала значні покращення в результаті значних опадів у всіх районах вирощування пшениці.

• Зернова біржа Росаріо оголосила в четвер, що врожай пшениці в Аргентині, ймовірно, буде на рівні 18,5 млн тонн у порівнянні з 19,0 млн тонн за ранішими оцінками. За прогнозами біржі площа посівів становитиме 6,2 мільйона гектарів, що є найнижчим показником за 12 років, посилаючись на меншу площу посівів через посушливу погоду. Зернова біржа Буенос-Айреса знизила свій прогноз посівів до 6,4 мільйонів гектарів, що на 100 тис. га менше, ніж попередня оцінка. Біржа також повідомила, що посів пшениці на 13% відстає від минулорічного прогресу.

• Stratégie Grains знизила свій прогноз експорту м’якої пшениці до Європейського Союзу (ЄС) на 2021/2022 рр. до 28,0 млн тонн, що на 2,0 млн тонн менше, ніж у травні. Французька консалтингова компанія заявила, що занадто високі ціни сповільнюють попит. Stratégie Grains також знизила прогноз експорту на 2022/23 рр. до 30,3 млн. тонн у порівнянні з травневим прогнозом на 30,8 млн. тоннна тлі зростання конкуренції з боку північноамериканських та російських постачальників зерна, які торгують вкраденим в Україні зерном .

•Минулого тижня Туреччина вела безуспішні переговори (без участі України, що саме по собі не може мати успіхів) щодо відновлення експорту зерна з портів України. Проте російські вимоги розмінувати порти та скасувати санкції Заходу заблокували прогрес у переговорах. За словами українського власника підприємства, Росію також звинувачують у знищенні найбільшого в Україні сільськогосподарського терміналу в Чорному морі (Миколаїв) після потужного обстрілу минулих вихідних.

•Archer Daniels Midland (ADM) заявив, що китайська державна компанія закуповує нещодавно зібрану вітчизняну пшеницю для національних резервів за цінами, що на 30% вище мінімальної закупівельної ціни в 2021 році. Консультант із сільського господарства сказав, що високі ціни стимулюватимуть фермерів до збільшення виробництва.

• Австралійське Бюро економіки та науки сільського господарства та ресурсів (ABARES) у своїй першій оцінці виробництва озимих культур 2022/23 р. зафіксувало виробництво на рівні 50,9 млн. тонн, що на 11% менше, ніж у минулому сезоні. У квартальному звіті також очікується, що посіви охоплять 23,4 млн га. Очікується, що посіви пшениці зростуть на 1% завдяки високим цінам на пшеницю.

• Балтійський сухий індекс (BDI), оцінка середньої вартості доставки сировини, такої як зерно, вугілля та залізна руда, знизився на 12% за тиждень до 2320.

Консалтингова агенція ААА

Последние новости