Світовий ринок пшениці за минулий тиждень

30.05.2022

• Ф'ючерси на пшеницю на основних світових біржових площадках завершили тиждень неоднозначно. Ф’ючерси CBOT на м'яку озиму пшеницю  (SRW) впали на $4,13/МТ (п'ятниця-до-п'ятниці). Ф'ючерси на кукурудзу CBOT впали на $0,59/МТ. Ф'ючерси на сою CBOT подорожчали на $9,92/МТ.

• В останньому звіті USDA про прогрес посіву в США, опублікованому 23 травня, 28% врожаю озимої пшениці оцінено як хороший або відмінний, що на 1 бал більше, ніж минулого тижня. Порівняно з минулим тижнем оцінка озимої пшениці становить 32%, а оцінка пшениці від поганої до дуже поганої становить 40%, що на 1 пункт менше, ніж минулого тижня. Озима пшениця яка дала колос становить 63%, що на 2 пункти нижче середнього за 5 років 65%.

• USDA повідомила, що станом на 22 травня в США було посіяно 49% ярої пшениці проти середнього за п’ять років 83%.

• За тиждень, що закінчився 19 травня, чисті експортні продажі пшениці із США з поставкою у 2021/22 році становили 2300 метричних тонн (MT). З початку 2021/2022 років експортні продажі пшениці склали 19,4 мільйона метричних тонн (ММТ).

• Цього тижня в штаті Техас, центральній і північній Оклахомі пройшов дощ, який у деяких районах досягав шести дюймів. На Високих рівнинах йшов дощ різної інтенсивності. Північно-східна Небраска відчула значне покращення в умовах важкої посухи. У західній частині Сполучених Штатів у районах вирощування пшениці були сухі умови.

• Сильний дощ у Манітобі, канадській провінції, уповільнив посів ярих зернових, згідно зі звітом про врожай від 24 травня. Провінційний звіт про посів показав 10% завершення посіву, що відстає від середнього за 5 років у 77%. Підраховано, що фермери відстають приблизно на 3-4 тижні від нормального посіву. Альберта, сусідня канадська провінція, показала, що посів ярої пшениці був завершений на 59%, що випереджає середній показник за 5 років у 55%.

• Аргентинська асоціація добрив Fertilizar повідомила, що використання добрив зменшиться на 7% порівняно з минулим роком через високі ціни на добрива, обмежену доступність та політичну невизначеність, повідомляє AgriCensus.

• Єгипет, найбільший у світі імпортер пшениці, дозволить перевозити пшеницю з рівнем вологості до 14% з 13,5%. У міністерстві торгівлі заявили, що цей крок допоможе з «поточними умовами поставок». За словами регіонального трейдера, який зазначив, що деякі види пшениці, що походять з ЄС, мають 14% вологості.

• Високопосадовець з Туреччини веде переговори з Україною та рф щодо відкриття коридору через Босфор для проходження українського зерна, повідомляє Reuters. Заступник міністра закордонних справ Росії заявив у середу, що Москва готова надати коридор для суден, які перевозять продовольство, в обмін на скасування деяких санкцій Заходу. Росія блокувала українські порти після вторгнення в Україну в лютому.

• На засіданні Євразійської економічної комісії (ЄЕС) цього тижня рф заявила, що члени повинні ввести квоти та мита на експорт пшениці та борошна до третіх країн. Міністр сільського господарства Росії заявив, що цей крок перешкодить реекспорту російського зерна через члени Євразійського економічного союзу (ЄАЭС). ЄЕС і ЄАЭС – економічні блоки, що складаються з країн колишнього Радянського Союзу.

• Балтійський сухий індекс (BDI), оцінка середньої вартості доставки сировини, такої як зерно, вугілля та залізна руда, зріс на 18% за тиждень до 2681.

Консалтингова агенція ААА

Последние новости