Світовий ринок пшениці за минулий тиждень

23.05.2022

• Через значну волатильність на СВОТ ф'ючерси на пшеницю завершили минулий тиждень падінням. Ф'ючерси на м'яку червону озиму пшеницю CBOT (SRW) з понеділка по п'ятницю втратили $28,94 на тонні . Ф'ючерси на кукурудзу CBOT подешевшали на $12 за тонну. Ф'ючерси на сою CBOT подорожчали протягом тижня на $17,91/МТ.

• В останньому звіті USDA про прогрес посіву, опублікованому 16 травня, 27% врожаю озимої пшениці в США оцінено як хороший або відмінний, що на 2 пункти менше, ніж минулого тижня. Пшениця з рейтингом поганого до дуже поганого стану становила 41%, що на 2 пункти більше за минулий тиждень. Озима пшениця дала колос на 48% посівів, що на 9% нижче середнього за 5 років (53%).

•USDA повідомила, що в США станом на 15 травня було посіяно 39% ярої пшениці в порівнянні з п'ятирічним середнім показником у 67%.

•За тиждень, що закінчився 12 травня, чисті експортні продажі пшениці із США з поставкою в 2021/22 р. становили 8500 метричних тонн (MT). З початку 2021/2022 років експортні продажі склали 19,4 млн тонн. Міністерство сільського господарства США очікує, що в 2021/22 рр. експорт пшениці в США складе 21,36 млн. тонн. Поставка пшениці в 2022/23 році склала 325 600 тонн.

•Хоча Індія зазвичай не є великим експортером пшениці, останні роки збільшеного виробництва призвели до того, що прем’єр-міністр Нарендра Моді стверджував, що «фермери Індії активізувалися, щоб нагодувати світ». Проте Індія здивувала ринки пшениці 15 травня, оголосивши про раптову заборону на експорт пшениці. Багато зернотрейдерів і потенційних покупців індійської пшениці були неприємно здивовані. Минулого тижня міністерство сільського господарства заявило, що Індія, ймовірно, збере 106,4 млн тонн пшениці в 2022 році, що на 4,4% менше, ніж попередні оцінки. Через різке підвищення температури врожайність була знижена.

•На минулому тижні голова французького фермерського агентства FNSEA заявив, що у Франції, провідному виробнику пшениці в Європейському Союзі, існує 25%-й дефіцит вологи. Відзначається, що з лютого кількість опадів була нижчою від середньої, що спричинило зниження врожаю.

•Паризька біржа Euronext у вівторок встановила рекордну ціну закриття в 438,50 євро ($462,51/МТ) за тонну після того, як на початку торгової сесії відступила від майже історичних максимумів. До четверга ціни на біржі Euronext впали більш ніж на 20 євро, оскільки стало відомо більше про заборону на експорт пшениці з Індії. Війна між Україною та росією, яка призвела до скорочення поставок пшениці через міжнародну торгівлю, та повідомлення про погоду в основних експортних регіонах, включаючи ЄС та США, були основними чинниками коливання цін у Парижі минулого тижня.

• Балтійський сухий індекс (BDI), оцінка середньої вартості доставки сировини, такої як зерно, вугілля та залізна руда, зріс на 6% за тиждень до 3289, найвищого рівня цього року.

Консалтингова агенція ААА

Последние новости