Світовий ринок пшениці за минулий тиждень

20.02.2022

• Минулого тижня ф'ючерси на зерно на головних світових біржових площадках були неоднозначними. Ф'ючерси на озиму пшеницю CBOT (SRW) залишилися практично без змін. Ф'ючерси на кукурудзу CBOT подорожчали на 1,28 долара за тонну. Ф'ючерси на сою на CBOT продовжили своє перманентне зростання та добавили 6,80 доларів за тонну (п'ятниця-до-п'ятниці) .

•Трейдери відзначили, що логістика по залізниці в США значно покращилася з початку року. Експортні продажі пшениці із США залишаються стабільними протягом останніх кількох тижнів.

•Ремонт та технічне обслуговування шлюзів на річці Колумбія (Північній захід США) розпочато цього місяця. Щороку Інженерний корпус армії США виконує планове технічне обслуговування вздовж річкової системи. За словами керівника проекту Northwest Portland District, ремонт йде за планом. Очікується, що закриття триватиме до 19 березня. Система річки Колумбія Snake River відповідає приблизно за 53% усього експорту пшениці із США, призначеного для експорту.

• За тиждень, що закінчився 10 лютого, чисті експортні продажі пшениці із США становили 118 100 метричних тонн (МТ), що на 39% більше (84 800 тонн_ обсягів минулого тижня та в межах торгових очікувань від 75 000 тонн до 500 000 тонн. З початку року експорт пшениці із США з поставкою в 2021/22 році склав 17,4 млн тонн, що на 25% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

•З 8 по 14 лютого у США була суха погода. У більшості штатів помірна посуха перейшла в сильну.

•За даними AgriCensus, Міністерство сільського господарства Індії очікує рекордний врожай пшениці цього року. За оцінками міністерства, виробництво пшениці становитиме 111,32 млн тонн, що на 7,44 млн тонн більше, ніж у середньому за 5 років (103,8 млн тонн). Міністерство сільського господарства США прогнозує виробництво пшениці в Індії на рівні 109,5 млн тонн, а експорт досягне 7,0 млн тонн у 2021/22 році. Реакція торговців пшеницею була неоднозначною: одні оцінювали суми, подібні до урядових показників, а інші прогнозували зниження виробництва.

•Четвертий місяць поспіль консультаційна компанія з питань сільського господарства FranceAgriMer скорочує свій прогноз щодо експорту французької м’якої пшениці за межі Європейського Союзу. Консультант звинувачує у падінні експорту конкуренцію з боку чорноморського зерна до Алжиру, традиційного французького покупця пшениці. Агентство знизило прогноз експорту з 9 млн. тонн до 8,9 млн. тонн.

• The Baltic Dry Index (BDI), оцінка середньої вартості доставки сировини, такої як зерно, вугілля та залізна руда, знизився на 1% за тиждень до 1964 пунктів.

Консалтинговое агентство ААА

Последние новости