Міністр агрополітики Тарас Кутовий став заручником корупції, - експерт

24.02.2017

Міністерство аграрної політики та продовольства провалило реформи з-за нездатності його голови Тараса Кутового протистояти корупційному лобі, вважає фінансовий аналітик, керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман, повідомляють Українські Новини із посиланням на Espreso.tv.

За даними медіа, так він прокоментував результати моніторингу реформ в Україні, проведеного аналітичною платформою VoxUkraine.

Згідно з підсумками Мінагрополітики перебуває на останньому місці, пропустивши вперед всі інші відомства.

"Проведенню реформ в аграрному секторі завадило аграрне лобі, яке влаштовує ситуація, що склалася. По суті, ці люди використовують перевагу дуже низької орендної плати і взагалі неефективного ринку оренди для отримання надмаржи", - вважає експерт.

Але особливі нарікання, на його думку, викликає ситуація навколо державного концерну "Укрспирт".

"Те, що відбувається з "Укрспирт", - це вже навіть свавіллям складно називати, це просто вийшло за всі межі розумного. Тут точно йдеться про наявність потужних лобістських інтересів людей, які сидять на тіньових потоках "Укрспирту" і ОКРЕМИХ спиртових заводів", - підкреслив він.

"Шкода, але Тарас Кутовий, непогана людина, став заручником цієї ситуації. І тут питання, до кого тягнуться ниточки з "Укрспирту", до яких людей нагорі...? Поки ці ниточки дуже міцно пов'язують бізнес-інтереси цих людей і "Укрспирт", міністр, на жаль, буде пов'язаний у питанні проведення реформ", - вважає Ерік Найман.

Нагадаємо, що раніше питання корупції в "Укрспирті" було публічно порушене легальними виробниками алкоголю. У січні Асоціація легальних виробників алкоголю, яка об'єднує легальних виробників алкогольної галузі, надіслала відкритого листа міністру аграрної політики і продовольства України Тарасу Кутовому з вимогою розібратися в ситуації навколо держпідприємства "Укрспирт".

За словами представників асоціації, "Укрспирт" здійснює закупівлі основної сировини непрозоро і за цінами, що вищі від ринкових. До того ж країна сповнена величезною кількістю контрафактного спирту, який вже викликав сотні отруєнь і смертей українців.

Последние новости