"Китайський" воїн: чим запам’ятався колишній очільник ДПЗКУ Борис Приходько

07.12.2016

У Державній продовольчо-зерновій корпорації України тривають кадрові ротації. Вчора Борис Приходько залишив посаду заступника голови правління корпорації. У тому, що корисного було зроблено за час роботи Приходька, а також яким керівником він увійде в аграрну історію  розбирався Agravery.com

Як стало відомо, вчора, 5 грудня 2016 року Міністерство аграрної політики й продовольства таки звільнило Бориса Приходька з посади першого заступника голови правління Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ). Нагадаємо, у жовтні Кабінет Міністрів погодив призначення Олександра Григоровича тимчасово виконуючим обов'язки голови правління ДПЗКУ. Водночас, Борис Приходько, що виконував обов'язки голови правління ДПЗКУ до Григоровича, раніше заявляв, що має намір залишитися працювати в корпорації на посаді першого заступника голови правління.

Чергові кадрові зміни у ДПЗКУ виглядають цілком закономірно, адже ще у п’ятницю, 2 грудня 2016 року, звітуючи перед журналістами по результатах роботи першому кварталі 2016/17 МР, Олександр Григорович анонсував зміни у діяльності корпорації.


З проханням роз’яснити ситуацію щодо причин звільнення, Agravery.com звернувся безпосередньо до самого Приходька. "Я прийшов працювати у ДПЗКУ у складі команди колишнього очільника Мінагропропроду Олексія Павленка, зараз у нас новий міністр – Тарас Кутовий, я підтримую із ним ділові стосунки. Тим не менше, аби підготувати  ДПЗКУ до приватизації потрібно, аби на  чолі  корпорації стояла фігура більш "політична", котра зможе врахувати всі нюанси справи, аніж технократ, котрий зосережений на комерційній стороні справи", – сказав він.

Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий охарактеризував Бориса  Приходька як доволі гарного фахівця, що зосереджував свою увагу на питаннях тернотрейдингу. "При цьому лишаються не до кінця вирішеними питання з логістичними потужностями ДПЗКУ, зокрема із терміналом у Миколаївському порту. Сподіваюсь, що Олександру Григоровичу вдасться вирішити проблеми з логістикою. На сьогодні мало зібрати урожай, потрібно більше опікуватись питаннями вивозу зерна з  країни", - сказав Кутовий.

У прес-службі ДПЗКУ відмовились коментувати  чергові кадрові перестановки, пояснюючи, що подібні рішення ухвалює не керівництво ДПЗКУ, а Мінагрополітики. Водночас, як наголошують у прес-службі держкомпанії, Борис Приходько звільнився за власним  бажанням, та у подальшому обійматиме посаду радника в.о. голови правління ДПЗКУ. 

Як повідомив один із  колишніх топ-менеджерів ДПЗКУ, ймовірною причиною відставки Бориса Приходька стала необхідність іще більше підлаштувати роботу корпорації до співпраці із китайськими партнерами.
 

Що зроблено у  ДПЗКУ під головуванням Бориса Приходька


  • Державна продовольчо-зернова корпорація України стала найбільшим вітчизняним експортером збіжжя і відправила на експорт близько 3,1 млн тонн українського зерна за минулий маркетинговий рік

  • Згідно рейтингу міжнародної аудиторсько-консалтингової компанії "Deloitte" ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" за результатами фінансового 2015 року увійшла до ТОП-500 найбільших компаній Східної та Центральної Європи;

  • Розпочато  експорт борошна. За результатами  2015-2016 МР відправлено  близько 40 тис. тонн борошна, що більше ніж у 1,5 рази перевищує аналогічний показник 2014/15 МР.  Вперше за історію корпорації були відправлені 2 суднові партії борошномельної продукції загальним обсягом 10 тис. тонн;

  • Заборонено укладати контракти з офшорними компаніями на експорт зерна.

  • Розпочато  роботу із повернення дебіторської заборгованості попередніх років.  

  • У результаті вжитих заходів на рахунки корпорації  наразі вдалось повернути 229 млн. грн.

  • Прийнято рішення щодо модернізації окремих філій ДПЗКУ на суму 150 млн. доларів, яка взята з першого траншу китайського кредиту.

  • Введено нову кадрову політику корпорації.  Відтепер рішення щодо подовження контрактів з керівниками філій приймається після оцінки фінансових результатів діяльності кожного підприємства, відсотків виконання плану та інших показників ефективності;

  • Розпочато програму запобігання та протидії корупції. Уже відкрито лінію довіри, за якою кожен сільгоспвиробник або будь-який свідок корупційного прояву може звернутись та повідомити про вчинення корупційних правопорушень співробітниками ПАТ "ДПЗКУ".


 
Найцікавіші цитати Бориса Приходька у ЗМІ

"Спочатку цілі зайняти пост глави правління ДПЗКУ у мене не було. Однак після того, як я дізнався про масштаби корупції в корпорації, переглянув свою позицію".

Latifundist, 25.05.2015

 
"На мій погляд, будь-яка державна компанія не може бути ефективною і ДПЗКУ насамперед, тому дуже висока політична кон'юнктура і великий інтерес до корпорації з боку різних людей. Зробити роботу компанії ефективною - непросте завдання в такій ситуації. З одного боку, непрості партнери - корпорація ССЕС, з іншого - великий інтерес до корпорації з боку різних людей. Працювати дуже важко, понад половина робочого часу, на жаль, витрачається на пошук компромісів".

Укрінформ, 28.07.2015"ДПЗКУ необхідно якомога швидше приватизувати, тому що ця компанія не має ніяких соціальних функцій, пов'язаних з підтримкою ринку або населення... Це компанія, яка взяла на себе торгові ризики, які не повинні були опинитися у держкомпанії".

AgroPolit 03.06.2016
 

"Ринок борошна більш складний і конкурентний, ніж ринок зерна. Україна знають на світовому ринку як продавця в першу чергу зерна, а не борошна. Зараз ми "пробиваємо" зовнішні ринки. Треба ретельно працювати, щоб конкурувати з турецькими компаніями, наростити експортні поставки і завоювати довіру покупців. Цим ми і займаємося".

Delo, 28.09.2016
 

"Будь-яке підприємство більш ефективне, якщо знаходиться в приватних руках, а не державних. У корпорації занадто високі політичні, лобістські та корупційні ризики. До того ж, українське законодавство не зовсім адаптовано до стандартів зерновий торгівлі".

Delo, 29.09.2016
 

"Китайський контракт неоднозначний. Те, що він є і те, що він колись був пролобійований людьми як з нашої, так і з китайської сторони, - це велике благо для України. Це як мінімум дозволило українській сільгосппродукції потрапити на ринок Китаю. Лобісти даного контракту як з української, так і китайської сторони опинилися в потрібному місці у потрібний час".

Сensor.net, 21.10.15 

"Дерегуляція зернової галузі  -  це  палиця на два кінці. Зайва зарегульованість експорту заважає. З іншого боку, відсутність Державної сільськогосподарської інспекції не дає можливості провести арбітраж між покупцем і постачальником в ситуації, коли якість товару, на думку однієї зі сторін, не відповідає умовам договору".

Інтерфакс-Україна, 17.04 2016

 
Біографічна довідка

Борис Приходько 10 років відслужив в армії, звідки в 1996 році звільнився в званні майора. Після звільнення Приходько прийшов в агробізнес, де від менеджера із закупівлі та продажу сільськогосподарської продукції виріс до керівника торгового напряму провідних аграрних і дистриб'юторських компаній. З серпня 2011 року по грудень 2014 . З серпня 2011 р. по грудень 2014 р. - був керуючим партнером консалтингового агентства "Торговий радник".

У січні 2015 року призначений директором департаменту зовнішньоекономічної діяльності ДПЗКУ. З травня 2015 р по вересень 2015 р призначений першим заступником голови правління та виконуючим обов'язки голови правління «Державної продовольчо-зернової корпорації України».

22 вересня 2015 р рішенням МЕРТ, Приходько був обраний головою правління "Державної продовольчо-зернової корпорації України".

Ірина Глотова, Іван Киричевський,
AGRAVERY

Последние новости