Торгова війна між Індією та США надає нові можливості для українських агроекспортерів

09.01.2019 | 15:42

(UAFES) Торгова війна між Індією і США розгортається з новою силою, в результаті чого, в черговий раз постраждають американські фермери. У той же час це надасть цілий ряд нових можливостей для постачальників сільськогосподарської продукції з інших країн, зокрема для України, Молдови та Узбекистану.

Про це повідомляє проект EastFruit.

Як відповідь на збільшення імпортних мит на сталь і алюміній, що поставляються в США з Індії, уряд Індії вирішив ввести підвищене мито на яблука, мигдаль, фундук, сочевицю і нут з 31 січня 2019 року. Таким чином підвищені мита торкнуться майже $ 1 млрд. доларів американського експорту.

За оцінками проекту, особливо складною стане ситуація на ринку яблук Індії, адже в даний час вже діє заборона на поставки китайського яблука в цю країну. До речі, після того, як Індія заборонила імпорт яблук з Китаю, саме США стали ключовим постачальником свіжого десертного яблука на ринок Індії.

За даними EastFruit, в сезоні 2017/18 років Індія імпортувала 279 тис. тонн яблука, з яких 55% було поставлено з США. В даний час Індія активно цікавиться закупівлею яблука з України, але уряд Індії не поспішає надавати таку можливість українським постачальникам, хоча в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА) сподіваються, що дозвіл на поставки буде отримано ще в січні 2019 року. Теоретично, яблуко в Індію зможе поставляти і Молдова, тим більше, що переговори про такі поставки вже проводилися.

Крім того, США є найбільшим постачальником мигдалю в Індію, а щорічні обсяги імпорту американського мигдалю в Індію досягають $ 600 млн. До речі, ми вже писали про те, що США є фактично глобальним монополістом з виробництва та експорту мигдалю. Теоретично частково замінити на цьому ринку США зможе Австралія, але вона не знайде необхідних обсягів для покриття дефіциту. Це може створити можливості для поставок мигдалю з Узбекистану в Індію, правда обсяги виробленого в Узбекистані мигдалю і його якість, порівняно невисокі.

США також є найбільшим постачальником волоського горіха в Індію, отримуючи щорічно від такого експорту близько $ 40-45 млн виручки. Вихід США з індійського ринку волоського горіха боляче вдарить по виробниках, які вже постраждали від часткової втрати іншого великого ринку, яким є Туреччина. У той же час – це буде на руку постачальникам волоського горіха з Чилі, України, Узбекистану та Молдови. І хоча Молдова і Узбекистан, на відміну від України, раніше не поставляли волоський горіх в Індію, зараз така можливість може з’явитися.

Другие новости раздела

Последние новости