Росія блокує азовські порти, а українські держслужбовці тишком домовляються з представниками агресора про вилов риби

24.10.2018 | 13:54

Поки Росія блокує порти в Азовському морі та намагається максимально нашкодити українському експорту, у Києві з 23 жовтня поточного року представники Держрибагентства України та інших поважних державних інституцій, в тому числі МЗС та Мін’юсту зібралися спільно з делегацією держави-агресора ділити квоти на вилов риби в Азовському морі. В РФ це зветься дуже красномовно: 30-я сессия РУК (РУК – российско-украинская комиссия по вопросам рыболовства в Азовском море), повідомляє AgroPolit.com.

Як повідомляє Моніторингова група "Майдану закордонних справ", "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" та BlackSeaNews:

«Майже вся делегація РФ складається з представників Федерального агентства РФ з риболовлі (Росрыболовство) та галузевого інституту – Азовского научно-исследовательского институту рибного хозяйства (АзНИИРХ). Увага! Це відомство і цей інститут є грабіжниками, що після окупації Криму «володіють, користуються та керують» захопленим в якості військового трофея державним українським профільним НДІ - керченським «ЮгНИРО», який навіть зараз називають «Керченский филиал («ЮгНИРО») ФГБНУ «АзНИИРХ». Того самого, що використовувався Україною в рамках цієї угоди.

За словами головного редактора BlackSeaNews Андрія Клименка, головою української делегації є Литвиненко Вадим Олександрович. Його тестем є Воропаєв Сергій Вікторович, який, у свою чергу, є власником компанії ТОВ «Південна морська кампанія», що працює в окупованому Криму. Але згідно з об'яв у російському сегменті Інтернет, займається вона не стільки будівництвом суден, скільки торгівлею рибою. Відповідно до інформації з відкритих джерел, Сергій Вікторович Воропаєв був співробітником КДБ, має ресторани в Росії, а його донька (та дружина Литвиненка –  голови Комісії) займається співочою кар'єрою в Росії.

Перше засідання цієї комісії (23 жовтня) було достроково припинене, після того як на нього несподівано для делегатів прийшов народний депутат України, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Я не встигаю відзвітувати письмово про деталі 30-Ї сесії українсько - російської комісії з питань риболовства в Азовському морі, яка сьогодні розпочала свою роботу у Києві, але знаю одне: не можно сідати за стіл переговорів з громадянами Росії, які відвідують в порушення чинного законодавства тимчасово окупований Крим, які розпоряджаються злочинно захопленим майном українських риболовних господарств, що діяли у Криму до російської окупації, сором'язливо уникати у своїх виступах майже назви Криму, прилюдно звертатися до членів російської делегації не менш як дорогие друзья.

Тим більш не можно домовляться з росіянами про якісь умови спільного використання рибних запасів Азовського моря в умовах тотального силового нахабства та агресіі , які щоденно демонструються російськими військовими кораблями на Азовському та Чорному морях», – написав Чубаров на своїй сторінці у ФБ.

Другие новости раздела

Последние новости