В перший день тижня на біржах подорожчало зерно, а ціни на цукор стрімко обвалилися

25.09.2018 | 15:20

В понеділок на головних аграрних біржах день розпочався активно. Початок дії двосторонніх тарифів (США-Китай) не вплинули на ринки – це вже давно враховано спекулянтами. Черговий звіт про відмінний стан посівів і рекордну врожайність сої та кукурудзи в США вже став нудним і поза увагою біржових трейдерів.

Під кінець вересня спекулянти оптимізують свої портфелі, скидаючи найближчі фьючерси та звертаючи увагу на баланси (міжнародну торгівлю, внутрішнє споживання по країнах тощо). CFA великих грошових фондів почали прискіпливо вивчати ситуацію з експортом української кукурудзи як прямої конкурентки американському зерну.

Є підозри, що до кінця поточного тижня, коли вийде черговий звіт щодо внутрішніх запасів зерна та сої в США, пшениця з кукурудзою на біржах буде дорожчати, а от соя буде перманентно дешевшати.

Світовий ринок цукру в понеділок просто рухнув. В Лондоні відмічалися агресивні розпродажі ф’ючерсів на білий цукор попри звіт S & P Global Platts про зниження на 13% обсягів переробки цукрової тростини в ключовому цукровому регіоні Бразилії. Да і вихід цукру очікується на 1,69 кг/тонна менше ніж рік тому. Цукрові спекулянти поспішили зафіксувати прибутки і перейти до коротких позицій на інформації, що Індія таки збирається експортувати рекордний за всю історію обсяг зайвого цукру. Тепер спекулянтам прийдеться шукати гарні новини для стабілізації цін.

Контракти на кукурудзу на Чикаго в п’ятницю подорожчали на технічних операціях спекулянтів. У аналітиків є очікування на короткострокове цінове ралі.

Контракти на сою та шрот на Чикаго знову подешевшали. Тиск нового врожаю в США все відчутніший. Ціни між американською та бразильською соєю стали таки великими, що Аргентина почала робити арбітраж на фізичному ринку. Аналітики очікують, що оцінки торгівлі соєю із США, які будуть в наступну п’ятницю, суттєво вплине на ринки, тобто ціни ще більше впадуть.

Ф’ючерси на пшеницю на всіх трьох торгових майданчиках в США символічно подорожчали. Спекулянти вирішили перед звітом про торгівлю зробити невеличкий ґешефт, бо потім тренд може змінитися на протилежний.

Ф’ючерси на білий цукор (Лондон) та на цукор-сирець (Нью-Йорк) закінчили понеділок в червоній зоні. В Лондоні трейдери нервували щодо індійського експорту, а в Нью-Йорку крім того були технічні розпродажі, бо до жовтня залишається усього чотири торгові сесії.


Перейти до повного тексту

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости