В останній день минулого тижня на біржах зернові подорожчали, а соя та цукор подешевшали

17.09.2018 | 13:34

В п’ятницю основні біржові майданчики закрилися різноспрямоване. Спекулянти оптимізували свої портфелі, фундаментальних новин на ринку не було.

Показник тиждень-до-тижня (т-д-т) окрім соєвого шроту показав негативне значення. Найбільше зниження показника було по пшениці (SRW і HRW) – мінус $4,11 і $5,49 відповідно. По кукурудзі показник впав на $3,11. Найменше втратив показник по сої – усього $1,75. За тиждень біржові ціни на соєвий шрот зросли на $4,63.

По цукру кінець минулого тижня закінчився в червоній зоні. Добіг кінця жовтневий ф’ючерс по білому цукру (Лондон), що відобразилося на цінах. Цукор-сирець в Нью-Йорку в кінці минулого тижня подешевшав не так сильно, як білий цукор.

Показники т-д-т по білому цукру та цукру-сирцю зросли на $0,94 та $12,92 відповідно незважаючи на просідання цін в два останніх дня минулого тижня. Нових негативних новин не було, хоча і з позитивом не склалося.

Контракти на кукурудзу на Чикаго в п’ятницю символічно подорожчали під впливом зростання цін на пшеницю та технічними операціями спекулянтів. Великі фонди за минулий тиждень додали 6586 контрактів до своїх коротких позицій. Китай продав з резерву 1 млн тонн кукурудзи, або 25% від запропонованого обсягу. Американські фермери сподіваються на фінансову підтримку (субсидія на тонну вирощеної продукції) з боку уряду США на тлі стрімкого падіння світових цін на кукурудзу.

Контракти на сою та шрот на Чикаго подешевшали. Грошові фонди додали більше 5 тисяч контрактів до своїх коротких позицій – поки що ніхто не вірить в позитивні результати перемовин між США та Китаєм. Аналітики агенції Safras & Mercado очікують, що продаж сої врожаю 18/19 із Бразилії склав вже близько 23% від загального обсягу вирощених бобів. Експортні продажі бобів із Бразилії прискорилися після девальвації реалу відносно долару США.

Ф’ючерси на пшеницю на усіх основних пшеничних майданчиках подорожчали під впливом технічних операцій спекулянтів, які активно скорочують свої довгі позиції на Чикаго та в Канзасі.

Ф’ючерси на білий цукор (Лондон) та цукор-сирець (Нью-Йорк) в п’ятницю суттєво подешевшали. Драйвером була біржа в Лондоні, де закінчився жовтневий ф’ючерс на білий цукор. Нью-Йорк відповів адекватно. Понеділок в Лондоні розпочався зі зниження котирувань на найближчий (грудневий) ф’ючерс хоча в порівнянні з п’ятницею буде зафіксоване зростання цін. 


Повний текст

Другие новости раздела

Последние новости