Експорт зерна: Україна експортувала 3,9 млн тонн зерна у вересні 2017/2018 маркетингового року

09.10.2017 | 09:58

У вересні обсяг українського експорту зернових склав 3,9 млн. тонн. Про це повідомляє shareuapotential.com

Зазначений обсяг експорту зерна практично дорівнює серпневому показникові, і майже – обсягу вересня минулого року.

У грошовому вираженні експорт зерна склав $ 604 млн. (в порівнянні з майже $ 588 млн. в серпні і біля $ 400 млн. в липні).
Всього за перші три місяці нового маркетингового року (починаючи з липня 2017) Україна експортувала 10,35 млн. тонн зернових (рік тому - 10,6 млн. тонн).

Як далі зазначається у повідомленні, традиційно активним в перші місяці нового сезону є експорт ячменю - в звітному місяці він склав практично 1,2 млн. тонн, що перевищує торішній показник. За перші три місяці 2017/18 МР Україна експортувала 3,15 млн. тонн ячменю (на рівні минулого сезону, незважаючи на пізніший, ніж в 2016 році, старт збиральної кампанії, а також нижче загальне виробництво ячменю - 8,6 млн. тонн 2017 року в порівнянні з 9,4млн тонн у минулому).

Експорт пшениці у вересні склав 2,6 млн. тонн (рік тому - 2,8 млн. тонн), з початку сезону - 5,9 млн. тонн (-0,7 млн. тонн в порівнянні з експортом за аналогічний період сезону 2016/17). Також у повідомленні зазначається, що згідно з офіційною статистикою, загальний урожай пшениці в Україні практично не змінився в порівнянні з минулим роком і склав трохи більше 26 млн. тонн. При цьому за рахунок нижчих перехідних залишків (-2 млн. тонн, зважаючи на дуже активний експорт в минулому сезоні), загальна пропозиція пшениці на початку поточного сезону була нижчою в порівнянні з минулим роком (також відзначається велика конкуренцію з боку російської пшениці на експортних ринках за рахунок дуже високого урожаю в цій країні другий рік підряд).

Як далі йдеться у повідомленні, українські компанії продовжують експортувати і кукурудзу. У звітному місяці її експорт склав 120 тис. тонн, за липень-вересень в цілому - практично 1,3 млн. тонн (за аналогічний період минулого року - лише 500 тис. тонн), що підтримало експорт зернових в цілому.

Висловлюється думка, що перші результати збиральної кампанії кукурудзи в Україні не вселяють особливого оптимізму. За підсумками збирання 22-х% площ врожайність складає лише 4,2 т/га, при тому, що в таких областях як Київська і Черкаська середня врожайність на 25% нижча торішньої, в Полтавській - на 37%, Харківській - на 40%. Поряд із тим підкреслюється, що в усіх цих областях погодні умови для розвитку кукурудзи були досить несприятливими (а в деяких районах - украй несприятливими). З іншого боку, за рахунок пізнішого розвитку кукурудзи в поточному році в порівнянні з минулим, збиральна кампанія цієї культури у ряді ключових областей країни також починається трохи пізніше. Таким чином, у разі, якщо дозволять погодні умови, показники врожайності кукурудзи найближчим часом мають істотно покращати.

За оцінками shareuapotential.com, в поточному сезоні врожайність кукурудзи буде істотно нижча торішніх 6,6 т/га, але все таки складе біля 6 т/га.


Дивіться також:

Другие новости раздела

Последние новости