У Росії планують ввести державну монополію на цукор

09.06.2017 | 11:52

У Держдумі Росії пропонують ввести державну монополію на цукор. Відповідну ініціативу депутатів Михайла Дегтярьова та Олексія Діденко розглянуть на засіданні Комітету з питань економічної політики, промисловості, інноваційного розвитку і підприємництва.

Про це повідомляє сайт НАЦУ "Укрцукор"  із посиланням на видання «Парламентська Газета».

Введення державної монополії на виробництво та обіг цукру, на думку авторів законопроекту, принесе Росії прибуток і скоротить залежність бюджету від нафтогазових доходів.

Даний законопроект — частина пакету документів, внесеного депутатами від ЛДПР на розгляд до Держдуми ще в минулому році. Згідно з проектом, виробництво та оборот цукру зможуть здійснювати організації, що мають відповідну ліцензію. Держава укладає договір з такими компаніями відповідно до законодавства про контрактну систему закупівель, встановлює стандарти виробництва і визначає квоти на імпорт і експорт. До явних переваг державної монополії її автори відносять економію бюджетних коштів при утриманні виробництва і можливість отримання швидкого та гарантованого прибутку від різниці між закупівельною і роздрібною цінами на продукцію, що важливо при залежності бюджету країни від нафтогазових доходів.

Нарешті, цей законопроект, як випливає з пояснювальної записки, дозволить упорядкувати процес використання цукру і, навіть, скоротити негативні наслідки його споживання.

Другие новости раздела

Последние новости