На Хмельниччині зафіксували черговий випадок чуми свиней

09.11.2016 | 10:12

Ветеринари зафіксували загибель від АЧС 16 свиней в підсобному господарстві в смт Нова Ушиця. Про це повідомляє УНІАН.

Фахівці ветеринарної медицини зареєстрували черговий випадок небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) в Хмельницькій області, повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Згідно з повідомленням, ветеринари зафіксували загибель від АЧС 16 свиней в підсобному господарстві в смт Нова Ушиця, в якому утримували 20 голів тварин.

З метою координації дій з локалізації і ліквідації спалахів АЧС Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Новоушицької райдержадміністрації провела засідання та затвердила план дій з ліквідації АЧС, визначила межі епізоотичних вогнищ, зон захисту та нагляду.

Читайте такожВ Україні ініціюють створення ветеринарної поліції за прикладом Італії

У вогнищах захворювання проводяться заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Довідка УНІАН. За даними з відкритих джерел, всього з початку 2016 року в Україні зареєстровано 74 спалахи АЧС, в тому числі в Одеській (20 випадків), Миколаївській (13), Харківської (8), Полтавської (7), Сумській (5), Волинській, Кіровоградській (по 4), Рівненській (3), Чернігівській, Хмельницькій, Київській (по 2), Житомирській, Чернівецькій, Черкаській, Вінницькій областях (по одному).

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не становить. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.


Другие новости раздела

Последние новости