Вчора світові біржи упевнено закрилися в зеленій зоні на «тарифній ейфорії»

13.12.2018

Президент Трамп знову розігрів ринки своїми коментарями стосовно торгових перемовин з Китаєм. Президент США в своєму інтерв'ю Reuters заявив, що торгівельні переговори з Пекіном активно проходять в телефонному режимі. Крім того, Трамп пообіцяв що поки він не буде збільшувати імпортне мито на китайські товари до завершення переговорів і досягнення прогресу. Також Трамп заявив, що втрутиться в справи Департаменту юстиції США стосовно вищого керівництва китайської корпорації Huawei Technologies, чия представниця (фінансовий директор) була затримана в Канаді по запиту Міністерства юстиції США. Трамп пообіцяв, що все владнається з Huawei Technologies, якщо це допоможе забезпечити торговий договір з Китаєм. Така собі класична політика "батога та пончика".

І це було стартом для розігріву ринків agri-commodities. Навіть черговий прогноз USDA не охолодив оптимізм трейдерів і спекулянтів. В цілому прогноз USDA був достатньо «ведмежим», але хто буде зараз на це звертати увагу, якщо найбільший світовий ринок Китаю може повернутися до США?

Ф'ючерси по кукурудзі на Чикаго подорожчали попри негатив в прогнозі USDA. Так, Міністерство прогнозує збільшення виробництво кукурудзи в Євросоюзі майже на 1 млн тонн до 60,4 млн тонн і в Україні – зростання на 1,5 млн тонн до 35 млн тонн. З одного боку це загострення конкуренції з американським зерном, але Китай в пріоритеті. 

Біржові контракти на пшеницю закінчили в плюсах на загальному настрої спекулянтів. В прогнозі USDA по пшениці є імовірне зменшення виробництва пшениці в Австралії (- 0,5 млн т) до 17 млн тонн, а по Канаді зростання на 0,3 млн тонн до 31,8 млн тонн.

Соя на Чикаго вчора закрилася в зеленій зоні виключно на чутках. Окрім інтерв’ю Трампа пройшла інформація що китайські державні компанії начебто закупили в державний резерв 500 000 тонн сої із США. Або попередньо домовилися про закупівлю, що називається «flash sales» тобто продажі для подальшої поставки. Але треба звернути увагу, що Китай завжди може скасувати ці майбутні продажі в будь-який час. Поки що немає офіційного підтвердження про повернення Китаю на ринок аграрної продукції США.

По цукру середа закінчилася в червоній зоні на тлі сильного долару США. Брокери звернули увагу, що індійська рупія подешевшала до 4-тижневого мінімуму до долару США, що може активізувати експорт цукру…а може і не активізувати. Зростання експорту цукру із Індії, найбільшого світового виробника і четвертого по обсягам експорту, може збільшити світові поставки цукру.

З іншого боку, бразильський реал навпаки подорожчав, що було обмежувальним фактором для подальшого падіння цін. Також у вівторок агенція Unica показала виробництво цукру в ключовому регіоні Бразилії в обсязі 25,76 млн тонн, що на 25,8% менше обсягів минулого року. Обсяг цукрової тростини для переробки на цукор в регіоні Південь-Центр впав до 35,7% від загального врожаю, тоді як минулого року 47,1% тростини було відправлено для переробки на цукор.

Біржові торги на СВОТ за 12.12.2018 до 11.12.2018:

  • Кукурудза, грудень-18 (СВОТ) –  $148,13 (+$0,49);
  • SRW, грудень -18 (м’яка пшениця, СВОТ) – $189,32 (+$2,02);
  • HRW, грудень -18 (тверда пшениця, 11,5%, КСВОТ) – $177,74 (+$2,29);
  • Соя, січень -19 (СВОТ) – $362,20 (+$1,96);
  • Соєвий шрот, грудень -18 (СВОТ) – $342,60 (+$2,10);
  • Білий цукор #5 (Лондон), березень-19 – $343,20 (-$1,50);
  • Цукор-сирець #11 (Нью-Йорк), березень-19 - $280,87 (-$1,98)

 

Консалтингова Агенція ААА

Связанные материалы

Другие материалы раздела

Последние новости