Бізнес закликає Раду прийняти законопроект про податок на виведений капітал до ухвалення Держбюджету-2019

20.11.2018

Український бізнес закликає Верховну Раду прийняти законопроект №8557 щодо податку на виведений капітал (ПнВК) до затвердження Державного бюджету на 2019 рік.

Про це сьогодні у ході прес-конференції в УНІАН заявили представники ключових вітчизняних бізнес-асоціацій в особі Всеукраїнської Аграрної Ради, Союзу українських підприємців, Української ради бізнесу, Українського союзу промисловців і підприємців, Федерації роботодавців України та Асоціації платників податків України.

«Бізнес закликає народних депутатів спочатку вирішити надважливе питання щодо запровадження податку на виведений капітал, яке стимулюватиме розвиток вітчизняної економіки, а вже потім приймати бюджет на наступний рік», - зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов у ході прес-конференції.

При цьому представники бізнесу офіційно звернулись до керівництва МВФ із закликом переглянути свою позицію відносно запровадження даного податку.

«МВФ повинен підтримати ідею податку на виведений капітал, оскільки його запровадження повністю співпадає з тими цілями, які МВФ ставить перед Україною – припинення виводу грошей з країни, забезпечення збалансованості бюджету. Все це вирішується даним законопроектом у тій редакції, яку ми зараз маємо», - додав Соколов, підкресливши, що законопроект має бути прийнятий якнайшвидше та стосуватись абсолютно всіх компаній без виключення, а не лише малого та середнього бізнесу.

Для уникнення втрат бюджету, які можуть виникнути у перші роки після запровадження ПнВК, бізнес запропонував компенсатори у формі авансових платежів у розмірі не менше половини від тієї суми, яка наразі сплачується у вигляді податку на прибуток.

«Ми пропонуємо компенсатор, який дозволить повністю збалансувати бюджет. Мова йде про запровадження авансових платежів, які будуть сплачуватись протягом кількох років у розмірі мінімум 50% від заміненого податку на прибуток. Ми, як бізнес, готові до цього кроку. Так, для нас це додаткове навантаження, але ми вважаємо, що ця жертва неспівставна з тим результатом і тією користю, яку отримає уся українська економіка, суспільство і країна від податку на виведений капітал», - зазначив Соколов.

Так, він пояснив, що законопроект №8557 щодо ПнВК передбачає заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Це призведе до спрощення адміністрування податку та зменшення дискреційних повноваження ДФС.

«Ми створюємо дуже просту систему – бізнес сплачує податок тоді, коли виводить кошти з бізнесу. Вона призведе передусім до знищення свавілля зі сторони ДФС, тому що модель податку на виведений капітал не передбачає ніяких суб’єктивних суджень. Поки бізнес інвестуватиме кошти у бізнес, він не платитиме податок. Крім того, законопроект ставить залізні обмежувачі для виводу коштів з країни, тому бізнес по суті вкладає гроші у розвиток вітчизняної економіки», - додав Соколов.

При цьому він нагадав, що ВАР та інші найбільші аграрні асоціації нещодавно завернулись до Президента із закликом сприяти скасуванню неефективної державної підтримки аграрної галузі, за якої виплати здійснюються або на користь великих компаній, або залишаються в бюджеті невикористаними. Натомість аграрії запропонували направити ці кошти на компенсацію втрат доходів бюджету, які можуть виникнути у перші роки від запровадження податку на виведений капітал (призведе до розвитку економіки, зростання зайнятості та рівня оплати праці) та від ухвалення законопроектів щодо зниження ставки ПДВ для деяких видів сільгосппродукції до 10% (сприятиме зниженню роздрібних цін на продукти харчування).

«Аграрії вважають, що краще взагалі не отримувати державну допомогу, аніж залишати її такою, якою вона є на даний момент. Тим більше, якщо ми витратимо ці кошти на ті напрямки, які дійсно дадуть результат для розвитку економіки та зростання майбутніх здорових поколінь», - підсумував заступник голови ВАР.

Інші учасники прес-конференції погодились з тим, що запровадження податку на виведений капітал є надважливим кроком, який необхідно здійснити невідкладно.

Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз підкреслила, що законопроект №8557 повинен бути прийнятий зараз, інакше потім ця ідея може бути остаточно загальмована у зв'язку з передвиборними кампаніями наступного року. З огляду на це, вона передала вимогу бізнесу до Міністерства фінансів і Кабінету міністрів сісти за стіл переговорів і серйозно обговорити запропонований компенсаційний механізм.

«Ця модель підтримується внутрішніми інвесторами, які бачать для себе можливість об'єктивно використовувати свої кошти. Це дозволить їм не лише утримувати свій бізнес на плаву, а й розвивати його, тим самим розвиваючи економіку України», - сказала вона.

Співголова Комітету з розвитку підприємництва Союзу українських підприємців Андрій Єрашов додав, що запропонований механізм ПнВК повністю міняє існуючу концепцію оподаткування бізнесу, яка себе дискредитувала.

У той же час заступник голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Сергій Біленький зауважив, що найгіршим сценарієм подальшого запровадження ПнВК буде, якщо держава стане самостійно вигадувати компенсатори без попередніх обговорень з бізнесом.

«Найгірший варіант, який може бути, - якщо органи влади самі придумають якісь компенсатори без проведення попередніх консультацій з бізнесом, що в кінцевому підсумку призведе до дискредитації усієї ідеї введення податку на виведений капітал», - сказав він.

Нагадаємо, ВАР приймала участь у розробці законопроекту №8557 про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Президент України Петро Порошенко у липні 2018 року вніс його до парламенту.

В результаті прийняття даного законопроекту спрощується адміністрування податку, зменшуються дискреційні повноваження ДФС, бізнес отримує додатковий ресурс у вигляді відкладеної сплати податку до моменту вилучення коштів з бізнесу, що забезпечить зміцнення фінансового стану компаній та додатковий інвестиційний ресурс.

Прес-служба ВАР

Последние новости