Україна і світ - ціни на зернові та олійні: огляд тижня, 21.04.2017

25.04.2017

На минулому тижні світові ринки були ще під впливом свят. Але потім світова тенденція до падіння цін, притаманна середині весни, знову набрала обертів. Може єдиною позицією, що подорожчала на минулому тижні, була якісна пшениця HRW, світовий попит на яку зріс після закінчення свят.

Незважаючи на короткочасні погодні катаклізми в багатьох країнах Північної півкулі, особливих проблем з майбутнім врожаєм не спостерігається. Була інформація про деякі затримки з посівами в США, Україні, на півдні Європи, але друга половина квітня – це не час турбуватися затримками робіт в полі.

Ще один фактор закриття ринків в мінусі – через пару днів закінчується ф'ючерс березень-2017. Відповідно спекулянти і трейдери робили переформатування своїх портфелів. Брокери відмічають велику кількість «коротких» контрактів і дуже малі інвестиції в «довгі» контракти. Ніхто не впевнений в майбутньому.

В цілому в основних країнах світу стан посівів або зволоженості ґрунтів не викликають жодних нарікань. Весняні роботи пройдуть вчасно і без особливих перешкод. Усіх мають більше турбувати перші прогнози погоди літа 2017 року. Принаймні для США вже прогнозують більш суху і жарку погоду, ніж зазвичай.

В Україні ті, хто раніше посіяв кукурудзу та соняшник, можуть пересівати. Озимина в доброму стані, похолодання в квітні не особливо вплинуло на строки сівби. Якщо соняшник посіють на площі менше 5 млн. га – це як раз буде гарною новиною. В поточному сезоні в Україні спостерігається депресивна ситуація – ринок соняшникової олії, шроту та макухи просто рухнув. І от нащо було ставити рекорди, від яких одні втрати?! Переробники соняшнику намагаються вийти із своїх контрактів, бо продавати по таких цінах – це безглуздя. Товари усієї соняшникової групи в глибокій ціновій депресії. І це на фоні перманентного падіння цін на соєвий шрот на світовому ринку. Крім того, Білорусь теж тимчасово прикрила український імпорт шроту. Так що на внутрішньому ринку України – колапс. 

Ринок сої і шроту показав ціновий штопор, точніше цінові тенденції протягом останнього місяця не змінилися. Єдиним виключенням була українська соя в портах ЧМ – ціни не змінилися.

Зведені індекси середніх цін на олійні та зернові культури після зростання позаминулого тижня знову повернулися до червоної зони (таблиця 1). Таке враження, що до кінця літа нічого цікавого не відбудеться, ну хіба що комусь прикортить повоювати  .  

Перейти до повного тексту

Связанные материалы

Последние новости